Нюкасъл победи с 2:0 Манчестър Юнайтед и излезе на третото място във Висшата лига, изпреварвайки Червените дяволи по голова разлика. И двата отбора имат по 50 точки, но Свраките имат плюс 22 голова разлика, а хората на Тен Хааг - +4.

Битката за третото място във Висшата лига противопостави Нюкасъл и Манчестър Юнайтед. Свраките прекараха по-голямата част от сезона в топ 3, но сега изоставаха зад Червените дяволи. Успех за хората на Еди Хау обаче щяха да изведат Нюкасъл пред Манчестър Юнайтед.

Маркъс Рашфорд се възстанови след като пропусна двата мача на Англия и беше в стартовия тим. Антони Марсиал пък се завърна в състава за първи път от януари, като седна на пейката. Нюкасъл бе без промяна след победата над Нотингам Форест. Александър Исак водеше атаката, а Калъм Уилсън остана на пейката.

Домакините натиснаха още от началото. Центриране отдясно стигна до Александър Исак на далечната греда, а той свали към Лонгстаф, който не уцели топката добре. В 12-ата минута Вегхорст получи топката в наказателното поле на съперника и стреля,но намери мрежата от външната страна.

Нюкасъл продължи да пропуска. Джейкъб Мърфи намери Александър Исак, който стреля с глава, но Де Хеа спаси, а топката стигна до Джо Уилок, който на опразнена врата шутира право в стража на съперника.

Шон Лонгстаф пробва мощен изстрел извън наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата Две минути по-късно Джо Уилок пропусна пореден голов шанс. Той получи топката свободен на далечната греда и нанесе директен шут, който обаче не намери целта.

Натискът на Нюкасъл продължи и през второто полувреме. В крайна сметка той даде резултат в 65-ата минута след прекрасна атака. Исак подаде надясно към Бруно Гимараеш, който центрира на далечната греда. Там Сен Максимен свали към центъра на вратарското поле и Уилък от упор засече във вратата.

Три минути преди края резервата Калъм Уилсън оформи крайното 2:0. Киърън Трипиър центрира от фаул от тъчлинията и Уилсън надскочи защитниците на Манчестър Юн, за да засече с глава в мрежата.

НЮКАСЪЛ – МАНЧЕСТЪР ЮН 2:0

1:0 Уилък 65, 2:0 Уилсън 88

НЮКАСЪЛ: Поуп, Трипиър, Шер, Ботман, Бърн, Ш. Лонгстаф, Гимараеш, Уилък (84 Андерсон), Мърфи (68 Гордън), Сен Максимен (68 Жоелинтон), Исак (80 Уилсън)

МАНЧЕСТЪР ЮН: Де Хея, Далот, Варан (83 Пелистри), Мартинес (83 Линдельоф), Шоу, Мактомини (82 Фред), Забицер, Антони (62 Санчо), Фернандеш, Рашфорд, Вегхорст (62 Марсиал)