Манчестър Юнайтед разби с 4:1 Челси и уби мечтата на Ливърпул за финиширане в Топ 4 на Висшата лига. Успехът над лондончани подсигури сигурното участие на „червените дяволи“ в Шампионската лига през следващия сезон.

Стартът на голеадата във вратата на Челси дадоха Каземиро и Антони Марсиал, които с попаденията си предрешиха крайния изход още преди почивката на двубоя на „Олд Трафорд“. След антракта Бруно Фернандеш от Маркъс Рашфорд довършиха тима на Франк Лампард. Жоао Феликс вкара почетното попадение за Челси малко преди края.

За съжаление на мениджъра си Ерик тен Хаг домакините дадоха и свидна жертва, след като Антони получи тежка контузия на глезена и напусна принудително още в 29-ата минута. Иначе „червените дяволи“ пропуснаха да унижат съвсем съперника си, след като пропиляха куп положения, а на два пъти и гредите спасиха лондончани.

Така Ман Юнайтед събра актив от 72 точки и излезе на третото място в класирането кръг преди края на сезона. В последния си мач „червените дяволи“ ще приемат Фулъм и ще имат възможност да си гарантират бронзовите медали. Челси остава на 12-ата позиция с 43 пункта.

Сблъсъкът започна в сравнително динамично темпо. Още в 3-ата минута Челси пропиля шанс да открие резултата, но Мудрик не успя да се възползва. Отговорът на домакините обаче не закъсня и те пратиха топката в мрежата на съперника още с първия си шанс в мача. В 6-ата минута Кристиан Ериксен центрира от фал, а Каземиро остана непокрит в пеналта и с глава матира Кепа – 1:0.

Няма и 60 секунди по-късно „червените дяволи“ профукаха шанс да удвоят, след като Бруно Фернандеш не съумя да стреля. В следващите минути темпото не спадна, но липсваха чистите голови положения.

В 26-ата минута Антони получи тежка трамва. Той падна на терена при единоборство с Тревор Чалоба. Стигна се до прекъсване на двубоя за няколко минути, за да се окаже медицинска помощ на бразилеца. В крайна сметка той бе изнесен на носилка заради болките в глезена, а на негово място в игра влезе Маркъс Рашфорд.

След този момент „сините“ взеха инициативата. Конър Галахър профука най-чистото положение в 45-ата минута. Той получи топката в пеналта, но би на сантиметри от дясната греда.

Така вместо гол във вратата на Де Хеа, падна втори в тази на Кепа Арисабалага. В 5-ата минута на добавеното време на първата част Антони Марсиал удвои. Каземиро пусна към Санчо, който не се полакоми и пададе към французина, а той на празна врата направи 2:0.

След антракта домакините бяха пълни господари на терена. В 47-ата минута Бруно Фернандеш тресна сглобката. Едва в 50-ата минута гостите отправиха първия си точен удар. Де Хеа обаче се справи с шута на Мудрик.

Последваха нови изстрели към вратата на лондончани, но някак Кепа оцеляваше. Най-близо до целта бе Каземиро, но тупалката му мина съвсем близо до дясната греда. След час игра шут на Мудрик бе спасен с вещина от Де Хеа в ответната рамка.

Всичко на практика приключи в 72-ата минута, когато реферът Стюърт Атуел отсъди дузпа за нарушение на Уесли Фофана срещу Бруно Фернандеш. Португалецът не сгреши от бялата точка – 3:0.

Само 180 секунди по-късно резервата Гарначо тресна напречната греда. Две минути по-късно пък Фофана направи нова голяма грешка, от която се възползва Маркъс Райшфорд и той направи резултата разгромен – 4:0.

В 89-ата минута Жоао Феликс отсрами Челси, вкарвайки за крайното 4:1 с хубав удар от 12-13 метра. До края домакините профукаха нови 3 шанса да унижат съвсем лондончани.

Манчестър Юнайтед – Челси 4:1

Голмайстори: 1:0 - Каземиро (6'), 2:0 - Антони Марсиал (45+5'), 3:0 – Бруно Фернандеш (73' – дузпа), 4:0 – Маркъс Рашфорд (78'), 4:1 - Жоао Феликс - (89')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Варан, Линдельоф, Шоу, Каземиро, Ериксен, Антони, Фернандеш, Санчо, Марсиал

Челси: Арисабалага, Аспиликуета, Чалоба, Фофана, Люис Хол, Чуквуемека, Фернандес, Галахър, Мадуеке, Хаверц, Мудрик