Кристъл Палас смаза невзрачния Манчестър Юнайтед с 4:0 в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините изиграха много силен мач и тотално надиграха клетите "червени дяволи", които изглеждаха без никаква енергия още от самото начало на двубоя.

В герой за лондончани се превърна Майкъл Олисе (на снимката), който скри топката на Юнайтед. Офанзивният полузащитник откри резултата в 12-ата минута и покачи на 4:0 в средата на второто полувреме. Между неговите попадения се разписаха също така Жан-Филип Матета (40') и Терек Мичел (58').

Кристъл Палас отправи над два пъти повече удари в мача (17:7), като цели десет от тях бяха точни. За сравнение манчестърци имаха само две стрелби в очертанията на съперниковата врата, макар да владееха топката в 57% от игровото време.

Успехът позволи на 14-ия Кристъл Палас да събере 43 точки, като мястото на отбора в елита отдавна е подсигурено. Осмият Манчестър Юнайтед (54 пункта) остава на шест точки от Топ 5.