Ливърпул ще играе срещу Арсенал на осминафиналите на Карабао Къп, след като разби третодивизионния Линкълн Сити със 7:2 като гост.

Мениджърът на английския шампион Юрген Клоп очаквано пусна експериментален състав от млади таланти, като сред "големите пушки" в стартовата единайсеторка бяха Върджил ван Дайк, Джердан Шакири и Дивок Ориги.

Логичното се случи още в деветата минута, в която Шакири откри резултата със страхотно изпълнение на пряк свободен удар, при което намери горния десен ъгъл.

Излезлите тази вечер със сини екипи мърсисайдци имаха нужда от още девет минути, за да удвоят аванса си. Този път вратата на съперника порази Такуми Минамино, възползвал се от много груба грешка на домакините при изграждане на атака от пеналта.

Адриан трябваше да спасява опасен удар на Джеймс Джоунс малко след това, но не след дълго Къртис Джоунс наниза две попадения в рамките на пет минути, като асистенции записаха Дивок Ориги и Харви Елиът.

Ливърпул нанесе пети тежък удар на своя противник веднага след почивката, когато Минамино направи успешна добавка след спасения изстрел на Елиът.

Адриан трябваше да прави две спасявания малко след това, но след час игра Тайо Едън все пак вкара почетно попадение за Линкълн Сити.

Радостта на домакините продължи пет минути, защото и Марко Груич се разписа, но Линкълн веднага вкара още едно попадение чрез Люис Монтсма.

В 89-ата минута Дивок Ориги оформи крайния резултат, като този път асистенция записа изигралия много силен мач Минамино.

Линкълн Сити - Ливърпул 2:7

0:1 Джердан Шакири - 9'
0:2 Такуми Минамино - 18'
0:3 Къртис Джоунс - 32'
0:4 Къртис Джоунс - 36'
0:5 Такуми Минамино - 46'
1:5 Тайо Едън - 60'
1:6 Марко Груич - 65'