Ливърпул се измъчи, но се върна на победния път във Висшата лига, след като обърна Шефилд Юнайтед с 2:1 на „Анфийлд”.

Шампионите имаха доста трудности, а Остриетата изиграха най-добрия си мач от началото на сезона и нямаше да бъде незаслужено, ако си бяха тръгнали с нещо от него.

Те поведоха с гол от дузпа, след това имаха сериозни претенции за още една, преди класата на Червените да си каже думата, но играта на мърсисайдци определено не бе впечатляваща.

В състава на домакините голямата новина бе завръщането на Алисон Бекер на вратата, който бе възстановен от контузията си. Още 3 промени направи Юрген Клоп, като Диого Жота също стартира, а Фабиньо остана в центъра на защитата. За Остриетата започна бившият нападател на Червените Риън Брюстър.

Шампионите натиснаха още от началото и още във 2-ата минута бяха близо до гола, но Джон Игън направи ключова намеса, като блокира Фирмино. Последва прехвърлящ удар на Александър-Арнолд от около 45 метра, но Рамсдейл изби над гредата.

Остриетата рядко минаваха центъра, но в 11-ата минута стигнаха до отлична възможност. Фабиньо фаулира Макбърни на границата на наказателното поле и реферът отсъди свободен удар. Последва обаче преразглеждане от ВАР и Андре Маринър промени първоначалното си решение, като отсъди дузпа.

Сандер Берге не остави шансове на Алисон и за първи път през сезона Шефилд Юнайтед поведе. Това пък бе първата дузпа на „Анфийлд” срещу Ливърпул от над 2 години.

След това Червените продължиха да имат инициативата и Вайналдум стреля малко над вратата в 18-ата минута. Съперникът обаче играеше отдадено и Макбърни стреля покрай целта, а Алисон спаси опасен удар на Осборн.

Последваха по-спокойни минути, в които Ливърпул не стигна до нещо опасно. Остриетата поискаха нова дузпа за спъване на Берге от Жота и сякаш имаха своите основания, но реферът подмина ситуацията. И скоро след това Червените изравниха.

Хендерсън намери Мане, който стреля с глава, Раъмсдейл спаси, но Роберто Фирмино нямаше как да сбърка при добавката. Това бе първия гол на бразилеца в първенството за сезона.

През второто полувреме Ливърпул продължи да има инициативата, но и гостите действаха организирано и не допускаха сериозни положения пред вратата си. Салах стреля над целта при една ситуация, преди в 62-ата минута да отбележи със страхотен удар. Последва обаче намеса от ВАР и голът бе отменен заради засада.

Само 2 минути по-късно обаче, всичко бе наред и домакините поведоха. Мане получи пространство и центрира, а Диого Жота бе на точното място, за да отбележи втория си гол за мърсисайдци и първия с глава във Висшата лига.

Този гол успокои шампионите, които дадоха инициативата на противника и се прибраха в собствената половина. Берге накара Алисон да се намесва, а след това Макголдрик стреля опасно.

В 80-ата минута Салах нямаше късмет да подпечата успеха, когато се измъкна по отличен начин, но прати топката в гредата. До края Ливърпул запази преднината си и стигна до важната победа, след която тимът има 13 точки, колкото и Евертън, докато Шефилд Юнайтед е в дъното със само 1.

Ливърпул – Шефилд Юнайтед    2:1

0:1 Берге 13 дузпа
1:1 Фирмино 41
2:1 Жота 64

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Фабиньо, Робъртсън, Хендерсън, Вайналдум, Салах, Фирмино (82 Минамино), Жота (82 Милнър), Мане,
Шефилд Юнайтед: Рамсдейл, Балдок, Башъм, Игън, Ампаду, Стивънс, Берге, Лундстрам (75 Макголдрик), Осборн, Макбърни, Брюстър (54 Бърк)