Челси и Ливърпул ще се изправят един срещу друг на стадион "Уембли" днес във финала на турнира Карабао къп. Двубоят, който започва от 18:30 часа българско време, ще определи новия носител на Купата на лигата, която в последните четири години неизменно бе печелена от Манчестър Сити.
"Сините" от Лондон имаха доста трънлив път до финала, като още на старта направиха равенство 1:1 с Астън Вила и победиха бирмингамци след изпълнение на дузпи. В четвъртия кръг упражнението се повтори и след равенство 1:1 със Саутхемптън Челси надделя над "светците" при дузпите. На четвъртфиналите играчите на Томас Тухел победиха Брентфорд с 2:0, след което последваха две победи над Тотнъм в полуфиналите.
Ливърпул също бе близо до отпадане в четвъртфиналите, когато "червените" се добраха до дузпи срещу Лестър Сити, благодарение на изравнителен гол на Такуми Минамино в 95-та минута за крайното 3:3. Мърсисайдци бяха по-добри от бялата точка и се наложиха с 5:4. Преди това те записаха победи над Норич Сити и Престън Норт Енд, а на полуфиналите Ливърпул се справи с Арсенал с общ резултат 2:0.
Ливърпул е рекордьор по трофеи от Купата на лигата с осем, като за последно "червените" са печелили турнира през 2012. Челси има пет успеха в турнира, а най-скорошният е от 2015 година.







Седмична прогноза за времето: Очакват ни ниски температури и дъжд
Балабанов: Бащите на хаоса са Василев, Петков, Костадинов и Михайлов
"Ботев" (Вр) е 1/4-финалист за Купата след екшън с дузпи срещу "Добруджа"
Отварят за движение новоизградения участък от бул. “Рожен”
Песков за изказването на Рюте: Безотговорно
Ботев Вр победи Добруджа след дузпи в мач за Купата
Опашката от ТИР-ове по магистрала “Марица” е над 20 км
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Борбата между Бо Никал и Йоел Ромеро се отлага
Крис Сайборг спечели титлата на PFL в категория перо за жени
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар08:02 | 27 фев 2022 г.
Напиши коментар