Ливърпул спечели само точка срещу Тотнъм, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 на "Анфилд" в мач от 36-ия кръг на английското първенство по футбол.

Така "червените" оглавиха класирането във Висшата лига, но Манчестър Сити може да се върне на върха с точка или три срещу Нюкасъл в неделя.

Ливърпул доминираше над дефанзивния Тотнъм през целия мач, но положенията не бяха малко и пред двете врати.

Домакините и гостите дори си размениха по една греда, преди да се стигне до най-интересното положение в 56-ата минута. Тотнъм изгради отлична контра, като капитанът Хари Кейн подаде на Райън Сесеньол по лявото крило, а той пусна топката към Сон Хюн Мин и кореецът я вкара във вратата на Алисон.

Изправен пред угрозата да загуби битката за титлата с Манчестър Сити, Ливърпул се впусна в атака и успя да изравни.

Удар на Луис Диас рикошира в тялото на защитник и влезе във вратата на Юго Лорис в 74-та минута, но "червените" не стигнаха до повече попадения.

По този начин Сити получи възможност да поведе на Ливърпул с три точки при само три оставащи кръга до края.

Мачът на шампионите с Нюкасъл е в неделя от 18:30 българско време.