Ливърпул се спъна още в първия кръг на новия сезон в английската Висша лига, завършвайки 2:2 като гост на Фулъм.

Александър Митрович изведе лондончани напред в резултата в 32-та минута на стадион "Крейвън Котидж". Авансът на домакините се запази до средата на второто полувреме, когато звездното ново попълнение на мърсисайдци Дарвин Нунес изравни след асистенция на Мохамед Салах.

Отново Митрович (72 минута от дузпа) поля Ливърпул със студен душ и момчетата на Юрген Клоп бяха дори пред угрозата да загубят мача. Девет минути по-късно обаче Нунес и Салах си размениха ролите и този египтянинът изравни след пас на своя нов съотборник.

В 94-ата минута Ливърпул все пак можеше да стигне до пълния обрат, но далечния снаряд на капитана Джордан Хендерсън срещна гредата!

Интересното е, че Ливърпул така и не успя да наложи някакви видимо превъзходство, като изключим притежанието на топката (69%). И двата отбора имаха по три точни изстрела, а общият брой удари бяха едва 11:9 в полза на "червените".

Така шампионът на Англия за 2020 година получи сериозен шамар в опита си да детронира първенеца Манчестър Сити.