Леандро Тросар смълча трибуните на “Анфийлд” с паметен хеттрик за равенството 3:3 с Ливърпул. Гостите от Брайтън водеха с 2:0 още до 18-та минута след два гола на белгиеца. Ливърпул се върна в мача след дубъл на Роберто Фирмино (33, 54), а Адам Уебстър си вкара автогол в 63-та минута. Все пак Тросар още не бе казал последната си дума и в 83-та минута направи мача си перфектен с третия си гол за деня.

Така Ливърпъл продължи колебливото си представяне от началото на сезона и записа 4-то си равенство от 7 мача. Тимът на Юрген Клоп има едва две победи и събра актив от 10 точки. Брайтън пък е на 4-та позиция с 14 точки. Другата добра новина за гостите е, че новият мениджър на тима Роберто Де Дзебри дебютира за клуба с повече от впечатляващ резултат.

Ливърпул започна кошмарно мача и още до 18-та минута изоставаше с 0:2. Все пак добрата новина за привържениците на “червените” бе, че резултатът за гостите не бе още по-солиден. В 4-та минута Брайтън изгради страхотно бързо нападение, при което Уелбек подаде на Леандро Тросар, който се освободи елементарно от Трент и с хубав удар по диагонала направи 1:0.

В следващите минути Брайтън пропусна още две страхотни положения. Алисон обаче отрази страхотни удари на Уелбек и Тросар. В 18-та минута бразилецът нямаше много шансове след поредното добро положение за гостите, завършено от Тросар. Белгиецът бе изведен с едно докосване от Марч и с удар с левия си крак направи 2:0.

До края на първото полувреме Ливърпул натисна и в 31-та минута бе близо до това да намали резултата, но Салах пропусна от изгодна позиция. Само две по-късно египтянинът изведе Роберто Фирмино сам срещу Санчес и бразилецът не сбърка - 1:2. Все пак Фирмино отложи временно празненствата, заради разглеждане на ситуацията с ВАР, но след минута всичко бе ясно - Ливърпул намали резултата официално.

“Червените” започнаха силно втората част и само минути след подновяването на играта Ван Дайк стреля опасно с глава. В игра за домакините се появи Луис Диас, който раздвижи атаката на тима си и в 54-та минута асистира за изравнителното попадение. Колумбиецът намери в наказателното поле Фирмино, който много елегантно се освободи от защитник и гостите и с лекота вкара 5-тия си гол от началото на сезона.

Шокът за Брайтън бе пълен в 63-та минута, когато Ливърпул обърна резултата. След центриране от ъглов удар Роберт Санчес увисна и пропусна топката зад себе си, тя пък се чукна в тялото на Адам Уебстър и влезе във вратата на гостите - 3:2 за Ливърпул.

Чак след това Брайтън отново показа играта от първото полувреме и в 74-та минута Дани Уелбек като по чудо не изравни. Алисон отново направи фантастично спасяване.

В 83-та минута обаче дойде големият миг на Леандро Тросар. Белгиецът бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Митома отляво и засече страхотно топката. Тя се отклони в напречната греда и влезе зад Алисон, а Тросар оформи своя хеттрик.

В добавеното време на срещата Трент изпълни страхотно свободен удар, но Санчес изби в корнер.

Ливърпул - Брайтън 3:3
0:1 Леандро Тросар 4’
0:2 Леандро Тросар 18’
1:2 Роберто Фирмино 33’
2:2 Роберто Фирмино 54’
3:2 Адам Уебстър 63’-автогол
3:3 Леандро Тросар 88’

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Цимикас (59 - Милнър), Хендерсън (59 - Елиън), Фабиньо, Тиаго (90 - Нунес), Карвальо (46 - Диас), Салах, Фирмино (75 - Жота)

Брайтън: Санчес, Велтман, Дънк, Уебстър, Марч, Кайседо, Мак Алистър, Еступинан (76 - Лалана), Грос (65 - Митома), Тросар (88 - Лампти), Уелбек