Ливърпул прожектира на Рейнджърс рубриката "гол след гол", побеждавайки шотландския тим със 7:1 в мач от група А на Шампионската лига.

Мохамед Салах влезе в историята на турнира, реализирайки най-бързия хеттрик в историята му - само за 6 минути, пише „Труд“. Скот Арфилд откри резултата в 16-ата минута, вкарвайки едва първия гол на Рейнджърс от 12 години насам в Шампионската лига. Роберто Фирмино изравни резултата с глава в 24-ата минута, а отново той в 55-ата минута донесе обрата за Ливърпул втория си гол в двубоя. Дарвин Нунес увеличи преднината на своя тим в 66-ата минута за 1:3, а след него Мохамед Салах добави четвъртото, петото и шестото попадение за тима си.

В 89-ата минута и Харви Елиът се разписа, отбелязвайки първия си гол в Шампионска лига.

Наполи ще играе на осминафиналите на турнира, а Ливърпул е втори с 9 точки. Трети е Аякс с 3. Шотландците отпадат без актив до момента.

В следващия кръг Наполи играе с Рейнджърс на 26 октомври, а Аякс - с Ливърпул.