Лутън беше много близо до пълна сензация, но завърши 1:1 с Ливърпул в среща от английската Висша лига, играна на стадион „Кенилуорт Роуд“. Изживяващият тежки моменти в личния си живот Луис Диас донесе точката за мърсисайдци с гол в 95-ата минута.

Мърсисайдци тотално надиграха своя противник през първото полувреме, но не успяха да разпечатат пазената от Томас Камински врата.

Ливърпул беше много солиден по отношение на контрола на топката и през първата част достигна внушителните 74%. Клоп пусна на върха на атаката Дарвин Нунес, дейно подпомаган от Мохамед Салах и Диого Жота. Луис Диас, чиито родители бяха отвлечени, логично остана на пейката.

Момчетата на Юрген Клоп отправиха 11 изстрела през първите 45 минути, срещу четири за домакините. Големят проблем и за двата отбора идваше в точността – Лутън имаше само един точен шут, срещу три за гостите.

След почивката Лутън леко поизравни играта и дори отправи още два точни удара до средата на второто полувреме, а малко след това Нунес направи един от фирмените си пропуски, шутирайки над целта на празна врата. За негово успокоение беше вдигната спорна засада.

Нунес се поправи малко по-късно, стреляйки майсторски от движение, но беше отказан от вратаря на съперника.

В 80-ата минута Ливърпул получи неочакван шамар след бърза контраатака на противника. Юношата на Манчестър Юнайтед Тахит Чонг вкара първия си гол в английската Висша лига, оказвайки се на  правилното място след подаване отдясно – 1:0! За известно време феновете на стадиони не можеха да се зарадват напълно, но VAR потвърди редовността на попадението.

В 95-ата минута влезлият като резерва десетина минути по-рано Луис Диас се извиси след центриране отдясно и изравни с глава. Колумбиецът веднага отправи послание към баща си, който все още е заложник на радикална организация.

Така Ливърпул събра 24 точки и вече е трети, докато Лутън е точно над чертата с шест пункта.

Лутън – Ливърпул 1:1

1:0 Тахит Чонг – 80’

1:1 Луис Диас - 95'