Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп отписа своя отбор от надпреварата за титлата във Висшата лига преди гостуването на Астън Вила в понеделник, но постави нова цел за отбора си да премине границата от 80 точки.
Третият Ливърпул имаше своите надежди за спечелване на титлата, но направи серия от лоши резултати миналия месец и изостана от лидерите Арсенал и Манчестър Сити.
Манчестър Сити, който е на второ място, се изправя срещу Фулъм в събота, докато лидерът в лигата Арсенал играе срещу Манчестър Юнайтед в неделя и ако някой от първите два отбора спечели три точки, тогава илюзорните надежди на Ливърпул за титла ще угаснат.
Клоп, който ще напусне "Анфийлд" в края на сезона и ще ръководи последния си мач на Ливърпул като гост във Вила, не очаква грешки от конкурентите.
"Всички можем да погледнем таблицата и да видим ситуацията“, каза той. Ливърпул има 78 точки, пет зад Арсенал и четири от Сити, който има мач по-малко.
"Сити трябва да загуби три мача. Трудно е това да се случи, но никога не се знае. Арсенал трябва да загуби два мача. Трудно. И двата отбора играят преди нас, така че нека поговорим в понеделник, ако и двата загубят, но не очаквам това. Мисля, че имаме достатъчно работа. Имаме шанс отново да надхвърлим 80 точки", каза още Клоп.
Четвъртият Астън Вила, който отпадна от Лига на конференциите Европа след загуба с 0:2 от Олимпиакос в четвъртък, приема Ливърпул, преди да гостува на Кристъл Палас следващата седмица. Те се нуждаят от три точки, за да си осигурят място в Шампионската лига за следващия сезон.
Клоп беше пълен с похвали за Вила и работата на треньора Унай Емери.
"Невероятна работа. Унай Емери е един от най-добрите, които имаме в бизнеса, 100 процента. Където и да беше, имаше успех“, каза Клоп.
"Работата, която той върши, е абсолютно изключителна. Всички знаем колко е важно за един клуб да се класира за Шампионската лига, колко трудно е да се направи това. И че той много вероятно ще направи това, е абсолютно изключително."
Клоп беше попитан дали нападателят Дарвин Нунес ще остане в клуба през следващия сезон, след като уругваецът изтри всички свои снимки, свързани с Ливърпул, в социалните си медии миналата седмица.
Нунес, който има 11 гола и осем асистенции в лигата този сезон, пропусна няколко положения в последните няколко мача и за последно отбеляза срещу Шефилд Юнайтед през април.
„Той определено не беше щастлив, че пропусна този шанс срещу Тотнъм миналата седмица. Нямаше късмет в толкова много ситуации. Прави всичко както трябва и топката не влиза. Това е наистина трудно за един нападател. Няма алтернативи, освен да преминеш през тази ситуация", каза Клоп.







Елена Петрова: Будителите днес са скромни, тихи и безценни хора
Стара Загора се превръща в дом на иновативното куклено изкуство
Радев: Само партията, която лично аз обявя, може да бъде моя партия
Рецептата Dnes: Рулца с пушена сьомга
Радев: Управляващите признаха без свян, че са манипулирали статистиката
Вълчев: Винаги ще свързваме най-много образа на будителя с този на учителя
Най-интересните коли от автосалона в Токио
И Volvo се предаде - запазва ДВГ поне още 15 години
Audi все още няма RS Q5, но ABT вече направи едно
Легендарно ателие тунингова китайски модел, продаван и у нас
Макс Холоуей иска реванш с Чарлс Оливейра: „Това е битката, която всички искат да видят“
Оскар Де Ла Оя: Дионтей Уайлдър не реализира напълно огромния си потенциал
Карим Мабрук преди SENSHI 29: „Менталната сила е по-важна от физическата – винаги вървя напред!“
Самоков отличи младите спортни таланти Пресиян Генов и Натали Тасева
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Коментари
Напиши коментар08:56 | 12 май 2024 г.
21:25 | 10 май 2024 г.
16:28 | 10 май 2024 г.
16:14 | 10 май 2024 г.
16:12 | 10 май 2024 г.
16:10 | 10 май 2024 г.
16:03 | 10 май 2024 г.
Напиши коментар