Ливърпул се споразумя за дългосрочен договор с шведския нападател Александър Исак от Нюкасъл Юнайтед за рекордна за Великобритания сума от около 130 милиона паунда, съобщиха Sky Sports News и The Athletic.
Продължителните преговори за сделката бяха основният акцент на трансферния прозорец на Висшата лига, който затваря в понеделник, като оферта на Ливърпул от 110 милиона паунда за 25-годишния футболист беше отхвърлена по-рано през август.
Исак отбеляза 23 гола в първенството миналия сезон, за да изведе Нюкасъл обратно в Шампионската лига с пето място, а също така отбеляза гол във финала за Купата на лигата срещу Ливърпул, за да им донесе първия им вътрешен трофей от 70 години.
Той не се присъедини към Нюкасъл по време на предсезонната им подготовка и беше принуден да тренира отделно в напрегнат конфликт с клуба, който мениджърът Еди Хау мрачно определи като неприятна ситуация.
Исак обвини Нюкасъл, че е нарушил обещания и е подвел привържениците си в изявление, в което потвърди, че иска да напусне клуба от североизтока, заявявайки, че промяната е в „най-добрия интерес на всички“.







Ще има ли дисциплинарни наказания срещу Сарафов и Русинова?
Макрон разкърши снага в Кения ВИДЕО
Войната, нафтата, бензин... как се формира крайната цена на храните в магазина?
Депутатите ще обсъждат създаването на временни комисии
Заради градушката: Трявна обяви неучебен ден
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Пет българки стартират на европейското първенство за кадетки в Самоков
Ерика Карабелева стана европейска вицешампионка по таекуондо
UFC Fight Night 276: Арнолд Алън и Мелкизаел Коста оглавяват бойната карта в Лас Вегас
Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар13:22 | 1 сеп 2025 г.
12:02 | 1 сеп 2025 г.
11:37 | 1 сеп 2025 г.
10:59 | 1 сеп 2025 г.
10:57 | 1 сеп 2025 г.
10:35 | 1 сеп 2025 г.
10:09 | 1 сеп 2025 г.
10:01 | 1 сеп 2025 г.
Напиши коментар