Защитникът на Реал Мадрид Рафаел Варан ще бъде извън терените до края на 2013-а година, обяви треньорът Карло Анчелоти. 

Французинът има проблем в коляното и затова пропусна доста от мачовете през есента. Сега от клуба са решили да му дадат повече време, за да се оправи напълно. 

„Варан ще следва много специфична индивидуална програма. Трябва да сме сигурни, че коляното му ще спре да се възпалява и да се пълни с вода. След няколко дни той ще започне по-активни тренировки, така че се надяваме да бъде на разположение за първия ни мач през януари” заяви италианецът. 

При това положение френският бранител ще пропусне 5-те мача на Реал през декември, като се надява да бъде готов за сблъсъка със Селта на 6-и януари. 

Утре столичани ще гостуват на Олимпик де Шатива в двубой за Купата на Краля. Чаби Алонсо няма да вземе участие в мача, тъй като сблъсъкът ще се състои на изкуствен терен, който не е подподящ за халфа. 

С травми са още Сами Кедира и Фабио Коентрао, а Кристиано Роналдо е наказан. Добрата новина е, че португалската суперзвезда е напълно възстановен от леката контузия, която имаше и очакванията са да се завърне на терена в мача с ФА Копенхаген от Шампионската лига във вторник.