Легендата на световния футбол Диего Марадона заяви, че асът на Реал Мадрид Кристиано Роналдо е далеч от това да стане най-великият футболист в историята.
Той беше принуден да коментира думите на португалеца, който се провъзгласи за такъв в края на миналата година. Също така Дон Диего взе отношение за пореден път за съперничеството между Роналдо и неговият най-голям съперник през годините - суперзвездата на Барселона Лионел Меси.
"Всеки може да си говори каквото му дойде на ума, в това число и пълни лъжи. Аз обаче не мисля, че Роналдо е най-великият футболист в историята на тази игра. Със сигурност не е. Въпреки това, аз уважавам това, което е постигнал в кариерата си. Но не и повече. В момента е прекалено далеч от това да бъде най-добрият футболист в историята", отсече световният шампион за 1986 година Марадона.
На въпрос как би сравнил Роналдо и Меси и участието им в своите национални отбори, Марадона отговори: "Тук всичко зависи от съотборниците, които се намират до тях. От отборът, който треньорът на Португалия построи около Роналдо, и от този отбор, който все още Хорхе Сампаоли не е построил в Аржентина. Той дойде с цяла лаборатория, все едно ние живеем в каменната ера, и няма какво друго да постигнем, освен една победа с 3:1 над Еквадор. И ние спечелихме само защото за Еквадор играха момчетата от младежкия отбор до 20 години. Те просто нямаха никакъв шанс срещу индивидуалната класа на нашите футболисти.







Саръбоюков след бронза от Европейското: Преборих се мъжки, доволен съм
Астрологът Мира Кунева: Започват сериозни промени в световната икономика, политика и лидерство
Турист загина при падане от мотоделталанер в Несебър, друг е тежко ранен
“Демократична България” призова: Г-н Радев, не разделяйте нацията
Ако “Топлофикация София” фалира, електропреносната мрежа няма да издържи
“Сребърна“ на критичния минимум: Пеликаните отказват да гнездят
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
Skoda остави Octavia без ръчни скорости на основен пазар
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Крауфорд се върна във фитнеса, но не планира завръщане на ринга
Теофимо Лопес разкри защо не подписа със Zuffa Boxing
Въвеждат метод за наблюдение на поведението на новородените в две болници в София
БЛС: Без държавна политика отдалечените райони може да останат без общопрактикуващи лекари
Донорска ситуация в „Пирогов“ дава шанс за живот на трима души в Германия
Промени в мускулната маса с възрастта - какво се случва с тялото ни и как можем да забавим процеса?
Коментари
Напиши коментар00:44 | 22 яну 2018 г.
00:38 | 22 яну 2018 г.
22:40 | 20 яну 2018 г.
14:36 | 20 яну 2018 г.
08:07 | 20 яну 2018 г.
07:26 | 20 яну 2018 г.
02:23 | 20 яну 2018 г.
00:01 | 20 яну 2018 г.
23:43 | 19 яну 2018 г.
22:50 | 19 яну 2018 г.
Напиши коментар