Реал Мадрид победи Жирона с 4:2 в първа среща от 1/4-финалите за Купата на Краля, играна на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Футболистите на треньора Сантяго Солари допуснаха гол още в началото на мача, като точен за гостите бе Антони Лосано (7'). "Белия балет" обаче не се поколеба и стигна до обрат още преди почивката, благодарение на Лукас Васкес (18') и Серхио Рамос (42') от дузпа.

През втората част обаче Алекс Гранел Ноге (66') възстанови равенството също от наказателен удар. В крайна сметка Рамос (77') и Карим Бензема (80') зарадваха всичките 50 865 зрители по трибуните.

Така Реал успя да изгради сравнително добър аванс преди реванша, който ще бъде на 31 януари по същото време.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/CYW4Jq8Y0Wo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по прекрасен начин за гостите и те поведоха в резултата още при първата си атака в 7-ата минута. Мощна контра завърши с подаване отляво на Раул Гарсия, който намери непокрития Антони Рубен Лосано Колон. Футболистът засече атрактивно средното подаване и прати топката във вратата - 1:0.

Само 11 минути по-късно Реал изравни. Алваро Одриосола нахлу опасно в наказателното поле и подаде по земя на Лукас Васкес, който с насочен удар опъна мрежата на Горка Ирайсос.

В 21-ата минута Карим Бензема пое топката в наказателното поле и незабавно отправи удар от движение. Кълбото обаче премина високо над напречната греда и завърши в трибуните.

В 37-ата минута отново французинът създаде тревоги на защитата на Жирона. Бензема овладя добро високо подаване и шутира от границата на пеналтерията, но Ирайсос спаси.

В 41-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Винисиус Жуниор бе повален на земята в наказателното поле. Серхио Рамос се нагърби с отговорността и изпълни наказателния удар в стил "Паненка", разписвайки се за 2:1.

В края на полувремето Бензема нацели лявата греда след пореден удар от границата на наказателното поле.

През втората част темпото чувствително спадна, с което се намалиха и опасните положения пред двете врати. Все пак това се промени след като в 66-ата минута Жирона също получи право да изпълни дузпа. Маркос Йоренте очевидно игра с ръка в наказателното поле и съдията Алберто Ундиано Майенко посочи бялата точка. Алекс Гранел Ноге запази хладнокръвие и възстанови равенството.

В 77-ата минута Марсело демонстрира страхотната си техника и отправи прекрасно центриране в наказателното поле, където Серхио Рамос успя да го превърне в превъзходен гол, насочвайки с глава топката под напречната греда – 3:2.

В 80-ата минута Карим Бензема оформи крайния резултат. Винисиус Жуниор проби опасно отляво и пусна успоредно на голлинията подаване към французина, който прати топката във вратата. При подаването остана съмнение за засада, въпреки намесата на ВАР.

Реал Мадрид - Жирона 4:2

Голмайстори: Антони Лосано (7'), Лукас (18'), Серхио Рамос (42'д., 77') Алекс Гранел Ноге (66'), Карим Бензема (80')

Реал Мадрид: Куртоа, Одриосола, Рамос, Начо, Марсело, Модрич (Кроос 63'), Каземиро (Йоренте 59'), Себайос (Иско 70'), Лукас, Винисиус, Бензема
Треньор: Сантяго Солари

Жирона: Ирайсос, Рамальо, Алкала (Еспиноса 46'), Ханпе, Муниеса, Р. Гарсия, Б. Гарсия (Сюнг-Хо 59'), Луис, Ноге, Думбия, Колон (Порту 78')
Треньор: Еусебио Сакристан