Реал Мадрид загуби с 1:2 от Манчестър Сити в първи мач от 1/8-финалите на Шампионска лига, игран в Испания.

Големият сблъсък обаче ще бъде запомнен с нещо друго. За първи път в богатата история на "Кралете" в Европа, срещу тях е дадена дузпа и е показан червен картон на техен футболист на "Сантяго Бернабеу" в един двубой от КЕШ/ШЛ.

В 83-ата минута главният съдия от Италия Даниеле Орсато посочи бялата точка за нарушение на Даниел Карвахал срещу Рахийм Стърлинг. От нея Кевин де Бройне не сбърка.

Четири минути по-късно положението за 13-кратния първенец на Европа стана отчайващо, след като капитанът Серхио Рамос получи директен червен картон. Той беше изгонен за фаул срещу откъсващия се сам срещу вратаря Тибо Куртоа – Габриел Жесус.