Реал Мадрид записа трета поредна победа в Ла Лига – този път над Атлетик Билбао с 3:1. Тони Кроос откри резултата в края на първата част. След почивката Капа възстанови равенството преди Бензема да се разпише на два пъти, с което осигури този ценен успех на „Алфредо Ди Стефано“.

За гостите нещата станаха трудни рано в мача, след като Раул Гарсия си изкара два бързи картона в началото и остави своите да играят повече от 75 минути в намален състав.

Зинедин Зидан направи само една промяна след успеха с 2:0 в градското дерби с Атлетико Мадрид. В игра от първата минута на терена за „кралете“ бе Федерико Валверде, който замени наказания за натрупани картони Каземиро.

И ето, че само 2 седмици след като френският наставник бе спряган за уволнение, „мадридчани“ се намират в победна серия, включваща на европейската сцена В понеделник Реал научи опонента си в Шампионска лига за осминафиналите – Аталанта.

С победата тимът на Зидан се изравни с лидерите Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид – 26 точки, но „дюшекчиите“ са с 2 мача по-малко.

Атлетик продължава да изпитва проблеми що се отнася до срещите с „лос бланкос“, като последната им победа е от 2015 година.

Двубоят на стадион „Алфредо Ди Стефано“ започна равностойно. Първата по-опасна ситуация се откри пред вратата на Куртоа, когато Оскар де Маркос и Инаки Уилямс взаимодействаха добре, а последният опита удар, който обаче мина встрани от гредата.

Секунди след това „баските“ останаха с човек по-малко, след като Раул Гарсия си изкара втори жълт картон и още преди да измине четвърт час остави своите с 10 на терена.

В средата на първата част Валверде пробва изстрел от наказателното поле, но той мина на безопасно за Унай Симон разстояние.

В 41-ата минута Винисиус нанесе първият точен удар в срещата, но Симон прояви рефлекс и изби топката. В рамките само на няколко минути Валверде също се отчене със сериозен пропуск от близко разстоение.

Логичното все пак се случи в добавеното време на първото полувреме. Тони Кроос нанесе плътен удар от границата на наказателното поле и в свой стил откри резултата.

След почивката „баските“ успяха да възстановят равенството, въпреки че са с човек по-малко. Андер Капа бе изведен очи в очи Тибо Куртоа и въпреки, че стражът се намеси при първия изстрел, то при добавката испанецът не сгреши.

Това посъбуди домакините, които моментално погледнаха към противниковата врата. Веднага след това Винисиус прати топката в мрежата, но попадението бе правилно отменено заради засада.

В 65-ата минута голмайсторът Кроос отново стреля извън наказателното поле, но този път кълбото попадна право в ръцете на Симон.

Четвърт час преди края на срещата Карим Бензема изведе своя тим напред в резултата. Френският нападател засече с глава по прекрасен начин центриране на Карвахал и с първия си точен удар във вратата направи 2:1.

Във втората минута от добавеното време, Весга пропиля златен шанс за своя тим да вземе точка от „кралете“, след като от чиста позиция не успя да преодолее Куртоа. Вместо това, в ответната атака Бензема отбеляза второто си попадение, с което оформи крайния резултат.

Реал Мадрид – Атлетик Билбао 3:1

1:0 – Кроос 45+1‘

1:1 – Капа 52‘

2:1 – Бензема 74‘

3:1 – Бензема 90+2'

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рамос, Варан, Менди, Кроос, Модрич, Валверде (Иско – 64‘), Васкес (Родриго – 76‘), Бензема, Винисиус (Асенсио – 64‘)

Атлетик Билбао: Симон, Капа (Лекуе – 80‘), Йерай, Мартинес, Берчиче, Д. Гарсия, Венседор (Весга – 67‘), Де Маркос (Муниаин – 80‘), Р. Гарсия, Беренгер (Кордоба – 59‘), Уилямс (Виялибре – 67‘)