Алкояно сътвори сензацията в турнира за Купата на Краля! Третодивизионният тим изненадващо се наложи над Реал Мадрид с 2:1 и се класира за 1/8-финалите на надпреварата.

Едер Милитао (45‘) откри резултата в края на първата част, а Солбс (80‘) изненадващо изравни резултата, с което прати срещата в продължения.

В тях Рамон Лопес остави своя отбор с човек по-малко в 110-ата минута, но неговите съотборници показаха изключителен характер и борбеност.

Въпреки че бяха 10 на терена, футболистите на Висенте Парас стигнаха и до победното попадение в 115-ата минута чрез Хуанан.

Отборът, воден от Зинедин Зидан, се включи в тази фаза на надпреварата, докато Алкояно отстрани два съперника дотук – Ларедо и елитния Уеска.

Лошата серия за „белия балет“ продължава, след като преди няколко дни претърпяха поражение с 1:2 от Атлетик Билбао в полуфиналите за Суперкупата на Испания.

За последно двата тима са се изправили един срещу друг през сезон 2012/2013 отново в тази надпревара, а мадридчани печелят и двата мача – 1:4 като гости и 3:0 на „Сантяго Бернабеу“.

Предвид разликата в класите, днес Зидан даде почивка на голяма част от титулярите си.

Това подценяване даде своето отражение на терена и Алкояно записа името си със златни букви в историята на надпреварата.

Очаквано двубоят започна с натиск на Реал, а първият изстрел към някоя от двете врати дойде в 14-ата минута.

Федерико Валверде стреля от разстояние, но Хуан успя да избие в корнер.

Малко след това Едер Милитао отправи удар с глава, но той се оказа прекалено слаб и стражът на домакините улови без проблем.

Футболистите на Зинедин Зидан продължаваха да са по-активни, но трудно намираха пътя към вратата на Алкояно.

Натискът им все пак даде резултат в последната минута на първото полувреме.

Марсело центрира перфектно в наказателното поле, където неговият сънародник Едер Милитао стреля неспасяемо с глава и откри резултата – 0:1.

В началните минути след почивката гостите опитаха удари чрез Мариано и Васкес, но и двата пъти Хосе Хуан се намеси.

Проблемът при създаването на голови положения се пренесе и през втората част.

Четвърт час преди края на двубоя Винисиус излезе на добра позиция, но Хуан отново бе на висота и не допусна ново попадение.

Малко след това домакините шокираха „кралете“. При центиране от ъглов удар Хосе Солбс се оказа непокрит в непосредствена близост, a на опразнената врата нямаше как да сбърка.

Реал опита да реши всичко още в рамките на редовното време, но така и не успя и се стигна до продължения.

В първите 15 минути мадридчани продължиха да имат голяма част от владението на топката, но ефективността липсваше в действията им.

В 110-ата минута Рамон Лопес получи втори жълт картон, с което остави своя тим в намален състав.

41-годишният вратар на Алкояно – Хосе Хуан, продължи с блестящите си изяви и отрази с крак силен удар на Марсело.

Малко по-късно домакините организираха отлична контраатака, която завърши с подаване към Хуанан. Испанецът изпревари Андрей Лунин и прати топката в мрежата на Реал за втори път.

В малкото оставащо време футболистите на Зидан нямаха време за реакция, след като проспаха цели два часа преди това.

Алкояно – Реал Мадрид 2:1

0:1 – Милитао 45‘

1:1 – Солбс 80‘

2:1 – Хуанан 115‘

Алкояно: Хуан, Жордан (Серда – 60‘), Прими, Гонсалес, Карбонел (Молто – 60‘), Рубио (Р.Лопес – 72‘), Джони (Диаките – 78‘), Хуанан, Мехия (Солбс – 60‘), А.Лопес, Ел Гезуани (Антон – 106‘)

Реал Мадрид: Лунин, Одриосола (Азар – 98‘), Милитао, Чуст, Марсело, Каземиро, Валверде, Иско (Кроос – 99‘), Васкес, Винисиус (Асенсио – 91‘), Мариано (Бензема – 67‘)