Реал Мадрид се наложи с 2:0 над Хетафе в отложен мач от първия кръг на Ла Лига. "Кралете" стигнаха до успеха на "Алфредо ди Стефано" през втората част с попадения на Бензема (60‘) и Ферлан Менди (66‘).

Футболистите на "белия балет" доминираха през целия мач, като допуснаха едва един удар (неточен) към собствената си врата за 90 минути.

Зинедин Зидан трябваше да се справя с куп кадрови проблеми в своя състав, след като извън сметките му останаха цели 9 играчи от първия отбор. Това са контузените Серхио Рамос, Еден Азар, Даниел Карвахал, Федерико Валверде, Лукас Васкес, Родриго, Алваро Одрисола, Едер Милитао, както и наказаният Тони Кроос.

Така Реал записва втора поредна победа в Ла Лига и се реабилитира за изненадващото поражение от Леванте при последното си домакинство.

Хетафе продължава да изпитва проблеми що се отнася до срещите с този съперник и вече е в серия от 14 мача без успех (13 загуби и 1 равенство). Последната им победа над „кралския клуб“ е от 2012 година.

Мадридчани успяха да скъсят дистанцията с лидера Атлетико на 5 точки, но "дюшекчиите" са с 2 мача по-малко. Отборът на Хорге Бордилас пък е 13-и в класирането и е само на 4 пункта от опасната зона.

Още в 5-ата минута футболистите на "белия балет" можеха да излязат напред в резултата. Модрич центрира от пряк свободен удар, последва разбъкрване в наказателното поле, а топката се озова в Каземиро, който обаче от непосредствена близост стреля над вратата.

10 по-късно Бензема също бе близо до това да се разпише, след като се извиси над всички при корнер, но ударът му с глава срещна горната греда.

Натискът на Реал продължи, но "кралете" така и не успяха да стигнат до попадение преди почивката. В 37-ата минута Лука Модрич нанесе първия точен изстрел в двубоя, но Давид Сориа се намеси добре и изби в ъглов удар.

Още в началните моменти от втората част Бензема бе изведен на добра стрелкова позиция, но стражът на Хетафе отново прояви рефлекс и отрази опасността.

Логично по-добрата игра на домакините даде резултат след час игра. "Белите" организираха добра атака, която завърши със страхотно центриране на Винисиус, а Бензема този път прониза противниковата врата.

Отборът на Зинедин Зидан се възползва от моментния си възход и само 6 минути по-късно удвои своя аванс. Подобно на първото попадение, този път по левия фланг, футболистите добре взаимодействаха помежду си, а Марсело намери връхлитащия Менди, който покачи на 2:0.

До края на двубоя нямаше нови голове и мадридчани добавиха 3 точки в своя актив.

Реал Мадрид – Хетафе 2:0

1:0 – Бензема 60‘

2:0 – Менди 66‘

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Варан, Начо, Марсело  (Чуст – 86‘), Модрич, Каземиро, Марвин (Арибас – 55‘), Асенсио (Иско – 76‘), Винисиус, Бензема

Хетафе: Сориа, Суарес, Кабако (Тимор – 73‘), Шакла, Оливера, Портийо (Аленя – 55‘), Арамбари, Максимович, Кукурея (Юнал – 73‘), Анхел (Кубо – 55‘), Кучо (Мата – 55‘)