Реал Мадрид се докопа до скъпоценна победа в домакинството си на Елче - 2:1. Двубоят вървеше към равенство, когато в 91-та минута Карим Бензема вкара впечатляващ победен гол. Преди това Дани Калво бе дал аванс на гостите в 61-та минута, а в 73-та именно Бензема бе изранил.

Така Реал Мадрид се изкачи временно на второто място в класирането с 57 точки, с една повече от Барселона, но и мач в аванс. Лидер остава Атлетико Мадрид с 62 точки, също с двубой по-малко. Елче е точно над чертата - 17-та позиция с 24 т.

Срещата започна с предимство на домакините, но през първия половин час липсваха реалните голови положения. Чак към края на полувремето Винисиус проби в половината на гостите и изведе Бензема на прекрасна позиция. Французинът обаче не уцели вратата.

В 39-та минута се откри и шанс за Елче, но Тибо Куртоа внимаваше и успя да пресече опасно подаване към Бойе.

Темпото не бе особено високо и през второто полувреме, а в 53-та минута столичани имаха претенции за дузпа. При центриране в наказателното поле на Елче Серхио Рамос и защитник на гостите се държаха продължително, след което капитанът на Реал падна и поиска наказателен удар. Реферът обаче не реагира.

Малко след това и гостите имаха сериозни претенции. Ситуацията бе в 58-та минута, когато първо Гуидо Карийо бе оставен на десетина метра фронтално срещу вратата на Реал. Куртоа спаси инстинктивно, но последва разбъркване и подаване и нарушение на Рамос срещу нападател на гостите. Елче поиска дузпа, но реферът отсъди засада.

И все пак в 61-та минута падна гол и то във вратата на Реал. След центриране от ъглов удар Дани Калво се пребори с Варан за позиция и засече топката с глава. След това тя се отби в горната греда и тупна зад голлинията - 1:0 за Елче.

Чак след това Реал започна да създава положения пред вратата на гостите, като особено активен в предни позиции бе Каземиро. Бразилецът пробва два пъти късмета си в 69-та и 71-та минута, но бе далеч от истината. В 73-та обаче Реал изравни. Резервата Лука Модрич сложи топката на главата на Карим Бензема с центиране от лявото крило и французинът с лекота вкара 14-тия си гол в Ла Лига този сезон - 1:1.

До края Реал натисна и малко след изравнителния гол Каземиро отново опита късмета си. Халфът стреля мощно от границата на наказателното поле, засичайки една избита топка, но видя как кълбото мина на сантиметри от страничната греда. Малко след това бразилецът бе намерен в наказателното поле с центриране от лявото крило, но този път с глава прати топката над вратата.

Така се стигна до 91-та минута, когато Карим Бензема донесе победата на Реал. След хубава комбинация в наказателното поле Родриго свали хубаво топката на Бензема. Французинът пък я намери още по-добре с левия си крак и я прати в далечния ъгъл - 2:1 за Реал.

Реал Мадрид - Елче 2:1
0:1 Дани Калво 61’
1:1 Карим Бензема 73’
2:1 Карим Бензема 90+1’

Реал Мадрид: Куртоа, Варан, Рамос (62 - Родриго), Начо, Каземиро, Иско (62 - Модрич), Валверде (62 - Кроос), Лукас, Менди, Винисиус (75 - Азар), Бензема

Елче: Бадия, Мохика, Верду, Калво, Браган, Фидел (87 - Санчес), Марконе, Гути (87 - Гонсалес), Моренте (75 - Хосан), Бойе (75 - Мфулу), Карийо