Винисиус Жуниор доказа за пореден път превъзходната си форма, след като донесе победата на Реал Мадрид с 2:1 като гост над Елче. Столичани бяха без голямата си звезда Карим Бензема, но бразилецът направи така, че това да не се забележи.

Вини вкара и двата гола, след като се разписа в 22-та и в 73-та минута. С тях бразилецът вече има 7 гола в Ла Лига този сезон, като общо в предишните си два сезона в испанското първенство реализира 6 попадения. Домакините пък играха с човек по-малко от 63-та минута, когато Раул Гути бе изгонен за втори жълт картон. В 86-та минута Елче върна един от головете чрез резервата Пере Мия.

С този успех Реал се върна на върха в класирането с 24 точки, колкото има и Реал Сосиедад. Елче е на 15-та позиция с 10.

Реал започна силно срещата и в началните минути Родриго тества в две ситуации нервите на защитниците на домакините. Малко след това бразилецът се контузи и бе заменен от Марко Асенсио. Елче имаше изгодна ситуация в 20-та минута, когато Лукас Бойе стреля от малък ъгъл, но Тибо Куртоа изби.

Така се стигна до 23-та минута, когато Мохика подаде грешно, топката бе отнета и бе насочена към Мариано Диас, който с пета изведе Винисиус. Бразилецът навлезе в наказателното поле и с левия си крак намери далечния ъгъл за 1:0.

Малко след това Мариано също пробва да отбележи след самостоятелен пробив, но се забави и от малък ъгъл стреля покрай вратата. До края на полувремето Елче опита да изравни. Лукас Перес стреля атрактивно, но ефективно, а Куртоа спаси нов удар на Бойе.

След почивката Тони Кроос пробва късмета си с далечен удар, който бе блокиран, а домакините показваха самочувствие. В 63-та минута обаче Раул Гути влезе грубо в краката на Кроос и получи втори жълт картон. Реал се възползва почти веднага от численото си превъзходство и в 73-та минута Винисиус вкара втори гол.

Лука Модрич изведе бразилеца сам срещу стража на домакините и от малък ъгъл копка топката над него за 2:0. Този гол успокои Реал, но в 86-та минута домакините направиха мача интересен.

Кроос и Каземиро сбъркаха при изнасянето на топката и Пере Мия беше изведен сам срещу Куртоа. Нападателят стреля технично покрай белгиеца и направи 1:2. В добавеното време на срещата Мариано Диас направи сериозен пропуск за Реал. Нападателят бе на върха на атаката при бърза контраатака, но вместо да подаде на влезлия като резерва Еден Азар, стреля изключително неточно от около 30 метра по диагонала.

Елче - Реал Мадрид 1:2
0:1 Винисиус Жуниор 22'
0:2 Винисиус Жуниор 73’
1:2 Пере Мия 86’

Елче: Касия, Паласиос, Роко, Бигас, Мохика, Фидел (81 - Мия), Маскарел (81 - Марконе), Гути, Пасторе (71 - Гумбау), Перес (71 - Бенедето), Бойе (81 - Моренте)

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Алаба, Марсело (66 - Менди), Каземиро, Кроос, Модрич (84 - Камавинга), Родриго (18 - Асенсио), Винисиус (84 - Азар), Диас