Реал Мадрид приема Манчестър Сити в полуфинален мач-реванш от турнира Шампионска лига. „Гражданите“ имат крехък аванс от 4:3 след първия сблъсък на „Етихад“, а реваншът на „Сантяго Бернабеу“ в испанската столица е насрочен за днес от 22:00 часа българско време.
Първият двубой между двата състава на английска земя предложи истинско зрелище, като „небесносините“ могат да съжаляват, че не спечелиха с по-голяма разлика срещу Кралския клуб, който се представи посредствено в защита, но за сметка на това наказа грешки в отбраната на съперника и остана в играта за реванша.
Тимът на Карло Анчелоти вече се справи с дефицити в предишните елиминационни фази и срещу Пари Сен Жермен, и срещу Челси, като е готов за нов обрат, който да го прати на финала в Париж на 28 май – техен първи от 2018-а насам. „Белият балет“ е абсолютен рекордьор по трофеи от най-престижния европейски клубен турнир с 13, докато Сити търсят все още първи триумф в надпреварата, след като миналата година отстъпиха на Челси с 0:1 в спора за отличието.
Анчелоти бе категоричен на пресконференцията си, че отборът ще трябва да поеме рискове в реванша със Сити. „Ако стоим дълбоко, няма да допуснем 99 удара към вратата и ако стигнем до наказателното им поле, те ще могат да играят зад гърба на отбраната ни, но трябва понякога да поемеш рискове. В тези мачове вкарахме много – четири срещу Пари Сен Жермен, пет срещу Челси, три срещу Сити – така че притежаваме качеството да поемаме рискове“, коментира италианският специалист, който в събота стана първият треньор с титли от петте топ първенства в Европа.
Колегата на Анчелоти – Пеп Гуардиола, заяви, че тимът му вероятно ще трябва да се подобри в реванша срещу новокоронясания шампион на Испания, за да достигне евентуален финал с Ливърпул в Париж. „Същевременно, искам да ви кажа едно нещо – можем да играем далеч по-зле отколкото играхме и да спечелим, и никой не може да ме опровергае. Така че никой не знае, футболът е непредвидим. Понякога получаваш нещо, което не заслужаваш, понякога може би не получаваш това, което заслужаваш заради усилието и толкова много други неща“.
Съперник на победителя от горещия полуфинал между Реал и Сити ще бъде един измежду Виляреал и Ливърпул. Мърсисайдци водят с 2-0 след първата среща на ‚Анфийлд“. Финалът в тазгодишното издание на Шампионска лига ще се проведе на 28 май във френската столица Париж.







Студенти за 8 декември: "Не ми се напива като свиня в Банско" (+ВИДЕО)
Пандемия от райски газ: "Борим наводнение с хартиен чадър"
Тежка катастрофа - доброволци демонстрираха на ученици как да реагират правилно (ВИДЕО)
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец
Удареният от Украйна кораб KAIROS е заседнал край Ахтопол
Сиярто: Въпреки отричанията, в Украйна се извършва принудителна военна служба
Европрокуратурата разследва измама за 13 млн. евро у нас, извършени са над 80 обиска
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
Генадий Головкин влиза в Залата на славата през 2026 г.
Шон Стрикланд отказа участие на UFC 325 в Австралия – изчаква завръщане след санкцията
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментар12:24 | 24 апр 2024 г.
22:00 | 4 май 2022 г.
15:51 | 4 май 2022 г.
15:47 | 4 май 2022 г.
11:50 | 4 май 2022 г.
10:55 | 4 май 2022 г.
08:47 | 4 май 2022 г.
07:45 | 4 май 2022 г.
Напиши коментар