Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес гостува в предаването Ciringito на журналиста Жозеп Педрерол, където разказа обстойно за неуспешния трансфер на Килиан Мбапе това лято. Цитираният от "Труд" Перес посочи, че французинът е бил подложен на ужасен политически натиск от Франция, както и че последвал финансов натиск от Катар, което обуславя престоя му в Париж.
"Мечтата на Мбапе беше да играе за Реал и той ми го казваше много пъти. Той отчаяно искаше да дойде при нас през август миналата година. След това той непрекъснато ми повтаряше, че иска да играе само за Реал. И тогава всичко се промени изведнъж. Мисля, че това се дължи на невъобразимия политически натиск, на който беше подложен. Президентът на Франция и кметът на Париж започнаха да му викат, че не трябва да напуска Париж и Франция. Дори не мога да си представя, че испанският крал прави нещо подобно с играч на Бетис. да речем".
Първият човек на "Кралския клуб" изтъква, че е бил шокиран от последното условие, което Мбапе постави пред Реал, и че никой в историята не го е искал, нито би го получил.
"Той каза, че няма да участва в дейности на спонсори на Реал, които не са негови частни спонсори. Това ме шокира, защото никой в историята на този клуб не го е искал и няма да го получи. Поздравления за Мбапе, но сигурно си е въобразил, че е певец или актьор, а всички около него в този клуб са статисти. Това обаче е Реал Мадрид. Не можех да повярвам, когато видях какво иска от нас и си казах: „Това не е моя Мбапе“.
Перес вярва, че това не е същият Мбапе, с когото е водил преговори и чиято мечта е била да носи фланелката на Реал.
"Въпреки всичко, аз все още го обичам. Знам, че не му беше лесно, защото беше подложен на ужасен натиск, ограбиха му мечтата. Съжалявам и за майка му, която ми каза, че Килиан от малък мечтае да играе за Реал. Сега ми казват, че много я е срам от този негов обрат. Искам той да остане в ПСЖ такъв, какъвто е сега. Може ли да дойде в Реал след три години, когато изтече договорът му с ПСЖ? Знаете какво казват тук „след три години всички ще бъдем плешиви, хахаха“. Този Мбапе не е моят Мбапе! Не искам този Мбапе.
В крайна сметка Перес добави, че Мбапе се е опитал да "подкопае" трансфера на Аурелиен Чуамени, който наскоро пристигна в Реал от Монако.
"Чуамени ми каза, че в последния момент е получил страхотна оферта от ПСЖ и съобщение да не отива в Реал. Мбапе го помолил да направи това, но той му отказал."
Снимка: БГНЕС







Борисов: Инцидентът с дрона се превърна в инцидент с играчка
Претоварват камионите с до 14 тона, всеки пети е в нарушение
Демерджиев: Турция ще съдейства за връщане на незаконно придобито имущество в България
България изпъкна: Сред лидерите е по нова временна закрила за украинци
Закопчаха мъж във Велики Преслав, набил жена си с лопата за смет
Хулио Веласкес определи групата на Левски за възловия мач с Кайрат
Какво се случи с Volkswagen Beetle от корицата на Abbey Road?
Забравеният дизайнер - Реймънд Лоуи и неговите уникални бутикови модели
Китайски SUV се запали на зарядна станция
Шофьорските грешки, от които сервизите печелят най-много
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Джилиън Робъртсън преди UFC 330: Искам Дърн да ми е ядосана
Урош Медич разкри за тежка контузия преди победата на UFC Белград
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Коментари
Напиши коментар19:19 | 24 апр 2024 г.
09:38 | 18 юни 2022 г.
16:19 | 16 юни 2022 г.
15:57 | 16 юни 2022 г.
15:56 | 16 юни 2022 г.
14:05 | 16 юни 2022 г.
14:04 | 16 юни 2022 г.
13:51 | 16 юни 2022 г.
13:45 | 16 юни 2022 г.
13:40 | 16 юни 2022 г.
Напиши коментар