РБ Лайпциг тресна Реал с 3:2 в пети мач от група F на Шампионска лига.

Йошко Гвардиол и Кристофър Нкунку дадоха аванс на немския тим още до 18-ата минута.

Винисиус намали малко преди почивката. Тимо Вернер реши всичко с гол в 81-ата минута.

Крайният резултат оформи Родриго, който бе точен от дузпа в продължението на мача.

Това бе първа загуба за Реал (Мадрид) през сезона. Досега "кралете" не познаваха вкуса на поражението нито в Шампионска лига, нито в Ла лига.

"Белият балет" си бе осигурил класирането за следващата фаза още след предния двубой в Шампионска лига.

Реал са лидери с 10 точки. Немският тим е на второ място с 9 пункта.

Треньорът на шампиона на Европа - Карло Анчелоти, даде почивка на част от основните си играчи. Извън сметките бяха контузените Карим Бензема, Лука Модрич и Федерико Валверде.

На пейката пък останаха Дейвид Алаба, Кархавал и Менди.

Още не бе изминала и една минута от срещата, а РБ Лайпциг пропусна да открие резултата.

Нкунку изведе Форсберг в наказателното поле. Шведът опита да пусне пас към непокрития Андре Силва, но Куртоа пресече подаването.

Чуамени остана сам в наказателното поле след корнер и стреля с глава в 5-ата минута. Младият играч на Реал обаче прати топката бе далеч от целта.

РБ Лайпциг поведе в 13-ата минута.

Андре Силва засече центриране от корнер. Куртоа спаси, ала при добавката Гвардиол прати в екстаз десетките фенове по трибуните на "Ред бул Арена".

Нкунку пропусна да удвои само три минути по-късно.

Френският национал получи пас в дълбочина. Нкунку надбяга бранителите в бяло. 24-годишният футболист премина и през излезлия извън наказателното поле Куртоа, но ударът му мина на сантиметри от вратата на "кралете".

Кристофър Нкунку все пак направи резултата 2:0.

Звездата на немския тим разстреля Куртоа с бомбен шут около дузпата в 18-ата минута.

Реал не съумя да направя нещо по-сериозно над половин час. Едва в 35-ата минута белите стигнаха до първо голово положение.

Родриго бе изведен по лявото крило от сънародника си Винисиус. Бразилецът нахлу в наказателното поле и шутира в горния ъгъл на Бласвих, който обаче внимаваше и отрази удара на Родриго.

Вини Жуниор също пробва стража на РБ Лайпциг.

Бразилската перла в състава на Анчелоти стреля, но в обсега на Бласвих.

Германците пропуснаха да решат всичко още до почивката.

РБ Лайпциг организира брилянтна контраатака в 41-ата минута. Крос обърка в центъра. Форсберг веднага намери Нкунку. Френският играч видя нахлуващия Собослай, но той стреля право в Куртоа.

В края на полувремето Реал намали изоставеното си.

Асенсио проби от дясно. Крилото сложи топката на главата на Вини Жуниор, който от 10-11 метра просто насочи във вратата.

Чуамени можеше да изравни, но шутът му в 53-ата минута бе блокиран от играч на РБ Лайпциг. Новото попъление в състава на Реал получи в наказателното поле, ала немската защита се справи и оцеля.

Винисиус нахлу мощно в наказателното поле на германксия отбор в 65-ата минута, но Гвардиол се хвърли в краката на бразилеца и изби топката от крака му.

Реал опита по различни начини да пробие защитата на РБ Лайпциг, но домакините внимаваха в отбрана.

Тимо Вернер, който се появи от пейката, пропусна да вкара трети гол за германския отбор.

Бившият играч на Челси бе изведен от Нкунку, но немският национал за пореден път през последните два сезона, не успя да се разпише. Ударът на Вернер мина на метър встрани от гредата на Куртоа.

Винисиус бе на косъм да изравни. Асенсио получи на фланка и веднага насочи топката към наказателното поле, където бразилецът стреля, ала от няколко метра не уцели вратата.

Вернер реши всичко в 81-ата минута. Немският национал реализира, след като Симакан му подаде на празна врата и за резервата остана само да вкара топката в мрежата.

Попадението охлади ентусиазма на Реал.

Дани Олмо стреля опасно в 88-ата минута, но техничният му шут мина на повече от метър от гредата на Куртоа.

В добавеното време Реал получи дузпа. Зад топката застана Родриго, който не сбърка и оформи крайния резултат.

РБ ЛАЙПЦИГ - РЕАЛ МАДРИД 3:2

Голмайстори: 1:0 Гвардиол (13), 2:0 Нкунку (18), 2:1 Винисиус (44), 3:1 Вергер (81), 3:2 Родриго (90)

Стартови състави:

РБ Лайпциг: Бласвих, Симакан, Гвардиол, Орбан, Раум, Айдара, Шлагер, Собослай, Нкунку, Форсберг, Андре Силва

Реал Мадрид: Куртоа, Лукас Васкес,  Рюдигер, Милитао, Начо, Камавинга, Чуамени, Кроос, Асенсио, Родриго, Винисиус