Нападателят Карим Бензема си тръгва от Реал Мадрид след 14 години на "Сантяго Бернабеу". Новината бе потвърдена официално от Кралския клуб, след като в последните дни се появиха информации, че френският голмайстор ще се раздели с мадридчани.
"Искаме да изкажем нашата благодарност и любов към един играч, който е сред най-големите легенди в историята ни. Той дойде при нас на 21 години през 2009 и бе фундаментален футболист в златната ера на клуба. За този период той спечели 25 трофея, което е рекорд за един играч в цялата история на Реал. Той спечели 5 пъти Шампионската лига, 4 пъти Ла Лига, 5 пъти Световното клубно първенство, 3 пъти Купата на Краля, 4 пъти Суперкупата на Европа и 4 пъти Суперкупата на Испания", се казва в изявлението на официалния сайт на клуба.
Карим Бензема е пети във вечната ранглиста на Реал за най-много изиграни мачове с 647, както и втори във вечната голмайсторска листа с 353 попадения. "Реал Мадрид е и винаги ще бъде негов дом. Желаем на него и семейството му всичко най-добро в тази нова страница от живота му", допълват от Реал.
Бензема ще бъде официално изпратен с церемония на 6 юни, вторник, от 12:00 часа местно време, на която ще присъства и президентът на клуба Флорентино Перес. Все още не е ясно къде ще продължи кариерата си 35-годишния футболист, но се твърди, че той може да се присъедини към Кристиано Роналдо в първенството на Саудитска Арабия.







Как да се насладим на празниците без преяждане
Консултациите при Радев: Има ли шанс за нов редовен кабинет?
Радев: Във време на омраза посланията на Ханука са звучат по-силно
Централна прогноза
WSJ: Пийт Хегсет и неговият "Зомби-рейгънизъм"
Радев за атаката в Сидни: Нека помним поуките от миналото
Митева за ИТН: Прекрачиха една граница, от която няма връщане
Изтеглянето на танкера “Кайрос” е планирано за утре
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар18:43 | 4 юни 2023 г.
18:43 | 4 юни 2023 г.
18:42 | 4 юни 2023 г.
18:39 | 4 юни 2023 г.
18:38 | 4 юни 2023 г.
18:35 | 4 юни 2023 г.
18:34 | 4 юни 2023 г.
18:32 | 4 юни 2023 г.
18:31 | 4 юни 2023 г.
18:31 | 4 юни 2023 г.
Напиши коментар