Треньорът на Наполи - Руди Гарсия, смята, че италианците не са заслужавали да загубят при домакинството си на Реал Мадрид в мача от втория кръг в група "С" на Шампионската лига по футбол.
Испанският гранд стигна до успеха с 3:2, възползвайки се от грешки на защитата на съперника, а победното попадение за гостите дойде в 78-ата минута, когато след изстрел от дистанция на Федерико Валверде топката се отби от напречната греда, след това се удари в гърба на вратаря Алекс Мерет и спря в мрежата.
"Не мисля, че резултатът е справедлив. Може би равенството щеше да бъде по-честно, но във футбола това се получава понякога. Бяхме равностойни на един страхотен отбор, но проблемът дойде от лесно допуснатите голове през първото полувреме", коментира Гарсия.
Наполи поведе с попадение с глава на Лео Йостигор в 19-ата минута, но за четвърт час Реал стигна обрат с два бързи гола на Винисиус и Джуд Белингам, при които бранителите на италианците допуснаха да бъдат преодолени твърде лесно.
"След изравнителния им гол се отворихме твърде много. Когато си в подобна трудна ситуация, трябва да бъдеш много солиден. Не може да тръгнеш да пресираш високо и да оставиш толкова свободни пространства, които са добре дошли за играчи като Винисиус и Белингам. Надявам се тези грешки да ни поучат и да можем да разчитаме по-добре такива важни моменти в мачовете", каза Гарсия.
Изравнителното попадение дойде след пресечен грешен пас на капитана Джовани Ди Лоренцо пред наказателното поле, който позволи на Белингам да изведе Винисиус в добра позиция в пеналта и бразилецът направи 1:1 в 27-ата минута.
Седем минути по-късно Белингам със самостоятелна акция и колебливи действия на отбраната на съперника вкара за 2:1 за испанците.
"Вторият гол на Реал дойде в момент, в който защитниците ни не получиха подкрепа от средната линия. Халфовете и крилата трябваше да затворят пространството в централната зона и да ги изтласкаме към крилата. Но се получи така, че Белингам остана сам между нашите линии", каза Гарсия.
Френският спец е доволен от отговора на Наполи след почивката, който доведе до изравнителния гол за 2:2 на Пьотр Желински от дузпа в 54-ата минута.
"Хареса ми представянето през второто полувреме. Бяхме агресивни, подавахме си по-точно и се движехме по-добре. След изравнителния гол можеше и да спечелим. Не искам да говоря за съдията, но преди третия им гол имаше фаул на Рюдигер срещу Оливейра. Затова съм разочарован от резултата, но съм доволен от играта ни", каза още Гарсия.







45-годишен мъж е задържан за сексуално посегателство над непълнолетен край Своге
Медузи блокираха охлаждащата система на френска АЕЦ
Жълт код за опасни горещини в цялата страна на 12 август
Времето утре: Жегата продължава да настъпва, градусите стигат 38
Далеч от прозорците: Посещение на Путин блокира жителите на Новосибирск ВИДЕО
Рано или късно ще кажете за Петрохан: Слави с поредна атака към Демерджиев
Познати на младежите, убили Георги в Пловдив, са арестувани за побой над непалци
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Дехидратация в детска възраст – една от най-големите опасности в летните месеци
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Коментари
Напиши коментар05:28 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар