Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти спечели 42-ата си победа в Шампионската лига като треньор на Кралския клуб.

Реал Мадрид победи Унион като гост с 3:2 в 6-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига, като с успеха Италианският специалист постави рекорд начело на Реал Мадрид, изпреварвайки Мигел Муньос. Анчелоти направи постижението в 56 мача начело на Реал Мадрид, а Муньос - 71.

"Странен мач. Контролирахме го добре в продължение на 40 минути, но след това луди две минути затрудниха нещата за нас.

През второто полувреме се опитахме да бъдем по-ефективни, използвахме по-често центрирания от фланга, защото имаме играч, който много добре играе с глава и вкара два пъти. Хоселу вкара 8 гола, започна добре сезона и е важен за нас. Когато отборите се защитават плътно, той ни помага много благодарение на характеристиките си.

Себайос вкара заслужен гол. Той трябваше да премине през много, за да се върне в игра", каза старши треньорът на Реал Мадрид пред Movistar.

Реал спечели група С с 18 точки, Наполи с 10 точки е на второ място, Брага е трети с 4 точки, Унион е в дъното на таблицата с 2 точки.