Голово шоу си спретнаха мадридските грандове Реал и Атлетико в първи 1/2-финален мач от турнира за суперкупата на Испания. "Белият балет" спечели 5:3 след продължения. В редовното време мачът завърши 3:3. Състезанието се провежда в Рияд, Саудитска Арабия.

На финала мадридският тим чака победителя от двойката Барселона - Осасуна. Срещата е утре. А финалът е в неделя.

Още в 7-ата мин Атлетико откри чрез Ермосо. В рамките на 10 мин Реал направи пълен обрат. Първо Рюдигер изравни. А след половин час игра резултат бе 2:1 в полза на кралския клуб, благодарение на Менди. Малко преди почивката Гризман изравни, а голът му бе под номер 174, с което той се превърна в реализатор №1 в историята на "дюшекчиите".

Рюдигер си вкара автогол в 78-ата мин. Пет мин преди края Карвахал отново изравни за 3:3. В края на второто продължение играч на Атлетико (М) си вкара автогол и така "белият балет" стигна първия си финал за новата 2024 г.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Франц Бекенбауер, който почина в неделя.

Още в 7-а минута резултатът бе открит. Точен бе Марио Ермосо. Играчът на Атлетико засече центриране от корнер Гризман, който сложи топката на главата съотборника, а Кепа нямаше шанс да реагира.

В 18-ата минута Мората засече ниско центриране от десния фланг, но топката премина от страничката греда на стража на "лос бланкос".

Реал изравни в 20-ата мин отново след ъглов удар. Антонио Рюдигер се измъкна от опеката на бранителите на "дюшекчиите" и прати топката в мрежата на Облак.

10 мин по-късно кралският клуб направи пълен обрат. Карвахал получи отдясно и центрира опасно по земя в наказателното поле. Там се бе включил Ферлан Менди, който много технично отклони топката, за да направи 2:1.

Радостта на "белия балет" обаче бе твърде кратка. Гризман възстанови паритета с гол в 37-ата мин. Френският маестро пое топката по отличен начин, финтира няколко защитници на Реал и с мощен удар извън границите на наказателно поле не остави шансове на Кепа.

Попадението бе много специално за Гризман. Той вече има 174 гола с екипа на испанския гранд - един повече от легендата Луис Арагонес.

В края на полувремето Облак спаси Атлетико от нов гол. Стражът на "дюшекчиите" парира с крак опасен шут на Родриго.

В 55-ата мин дойде първата добра възможност през втората част. Тя се откри пред Атлетико. Карвахал сбърка пас в собствената си половина. Играчите на Чоло Симеоне веднага разиграха, а топката стигна до Лино на лявото крило. Играчът на "дюшекчиите" стреля по диагонала, но ударът му профука покрай гредата на Кепа.

В 71-ата мин Реал изпълни бързо пряк свободен удар, докато още играчите на Атлетико се нареждаха в отбрана. Топката бе насочена към непокрития Дани Карвахал, но Облак спаси с крак.

В 78-ата Атлетико излезе отново напред в резултата.

Играчите на Чоло Симеоне разиграха продължително в половината на Реал. Рикелме центрира опасно в наказателното поле към Мората. Кепа понечи да излезе, но вместо да избие топката тя срещна Рюдигер и се озова във вратата на "белия балет".

В 85-ата зрелището стана пълно, след като Дани Карвахал изравни за втори път.

Винисиус проби мощно по левия фланг и стреля, но Облак отрази. Топката попадна у Белингам, който стреля, но бранител на Атлетико спря кълбото с тялото си. Топката отново се върна у звездата на Реал. Джуд пробва нов удар, но той пак бе париран. В крайна сметка топката стигна до Кархавал, който най-сетне намери вратата на Атлетико.

Удар на Браим Диас премина на сантиметри от страничната греда на Атлетико в първата минута от добавеното време на срещата.

Срещата завърши без повече голове и така се стигна до продължения. В тях почти липсваха голови шансове и изглеждаше, че двата отбора ще стигнат до изпълнения на дузпи, когато Карвахал центрира от десния фланг към Хоселу, който стреля, а бранителят Стефан Савич си отбеляза злощастен автогол - 4:3 за Реал Мадрид.

В 122-ата мин резултатът стана 5:3. Всички играчи на Атлетико бяха в наказателното поле на съперника за корнер в последната минута. Играчите на Карло Анче

Реал - Атлетико 5:3 ( след продължение)

Стартови състави:

Реал Мадрид: 25. Кепа, 23. Ферлан Менди, 6. Начо, 22. Антонио Рюдигер, 2. Дани Карвахал, 5. Джуд Белингам, 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Фалверде, 10. Лука Модрич, 7. Винисиус, 11. Родриго

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак, 22. Марио Ермосо, 2. Хосе Хименес, 15. Стефан Савич, 12. Диаш Лино, 8. Саул Ниес, 6. Коке, 5. Родриго де Пол, 14. Маркос Йоренте, 7. Антоан Гризман, 19. Алваро Мората