Реал Мадрид оглави класирането в испанската Ла Лига след победа с 2:1 като гост на Лас Палмас.

"Кралете" направиха обрат и записаха пета шампионатна победа, с което събраха актив от 54 точки и имат две повече от втория Жирона.

След равностойно първо полувреме домакините от Лас Палмас започнаха по-активно след почивката и в 47-а минута Мунир Ел Хадади бе близо до попадение, но ударът му бе спасен от вратаря на Реал Андрий Лунин.

В 53-а минута Лас Палмас поведе с гол на Хави Муньос след пас на Рамирес. Реал тръгна в атака и успя да обърне. Най-напред попадение на Дани Карвахал бе отменено поради засада, но в 65-а минута Винисиус Жуниор изравни с удар от движение след великолепно извеждащо подаване на Едуардо Камавинга.

В 84-а минута Тони Кроос намери от корнер Орелиен Чуамени, който  бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава засече топката за 2:1.