Реал (Мадрид) – Барселона е най-скъпият футболен мач в света, констатира мадридският в. "АС" в навечерието на поредното издание на испанското Класико. Изданието изчисли, че този двубой струва 1,16 млрд. евро, като се позова на оценките на сайта transfermarkt за стойността на играчите на двата тима.
Реал е фаворит в голямото дерби, защото е домакин и води в класирането. Барселона обаче бие Кралския клуб що се касае до финансовите измерения на сблъсъка. Съставът на каталунците е оценен на 588,4 млн. евро, а този на мадридчани – на 571,4 млн. Това са и двата най-скъпи отбора в света, като на трето място е настоящият европейски и световен клубен шампион Байерн (5,25,5 млн.). В класацията следват Манчестър С (451), Челси (388,7), Манчестър Юн (378,5) и Пари Сен Жермен (371,2).
Изхождайки от прогнозите за очакваните стартови състави, "АС" оцени титулярите на Реал на 401 млн. евро, а тези на Барса на 446 млн. Най-скъпият играч в редиците на двата тима и в целия свят по версията на transfermarkt е Лео Меси – 120 млн. евро, следван от носителя на "Златната топка" Кристиано Роналдо (100 млн.). Гарет Бейл е оценен на 80 млн., а Неймар – на 60. Най-скъпият испански футболист е Иниеста (55), следван от Фабрегас (50), Бускетс (45), Серхио Рамос (40) и Пике (36).
В сравнението по линии каталунците също имат превъзходство. Вратарят им Валдес е оценен на 12 млн., а Диего Лопес на 10. Халфовата линия на Барса Шави – Бускетс – Фабрегас струва 105 млн., докато цената на Шаби Алонсо, Модрич и Ди Мария е едва 82 млн. В атака Меси, Неймар и Иниеста струват 235 млн. срещу 214 на Кристиано, Бензема и Бейл.
Единствено в отбрана играчите на Реал струват по-скъпо от тези на Барселона – 95:94 милиона. Резервите на мадридчани (Касияс, Иско, Варан, Ияра, Коентрао, Мората и Каземиро) също струват повече от тези на каталунците (Пинто, Алексис, Педро, Сонг, Адриано, Бартра и Монтоя) – 122:112,3. При това утре Реал няма да може да разчита на контузените Хесе (15 млн.), Кедира (22 млн.) и Арбелоа (7 млн).







Адв. Георгиев: Където има прокурорски чадър, има и политически
Радев пред Коща: Ще подкрепим бюджета на Европа, ако не забравяме какво ни обединява
Рашков: Както изниква нелегален град край Варна, така политици скриват доклад на ДАНС
Николета Тодорова, ПБ: Строителството във Варна е извършено с протекция на национално ниво
Наркодилър опита да подпали фургон с близо 12 кг дрога за Черноморието
Демерджиев за кмета на Кърджали: Няма политически или етнически елемент
Как войната променя уличния стил в Украйна
Mercedes AMG GT-Coupe получи още по агресивна визия
Как военна технология укроти брутално Ferrari с 1000 конски сили
Пикап затъна в пресен бетон
Tesla пусна Volvo на станциите си в Европа, но не и в България
България тръгна с над 120 бойци за Балканското по карате
Атанас Божилов: SENSHI е моят живот, имам още какво да покажа
От лагера на Бивол разкриха условията си за трилогия с Бетербиев
Мовсар Евлоев загатна за битка с Волкановски: Ще бъда шампион
Предстои международен симпозиум, посветен на флеболимфостатичния оток и лимфедема
Психичните разстройства вече са водещата причина за инвалидизация в света
Български лекари приложиха иновативна терапия при изключително рядък тумор в плацентата
И чревните бактерии определят колко калории усвояваме
Коментари
Напиши коментар02:23 | 23 мар 2014 г.
18:20 | 22 мар 2014 г.
16:31 | 22 мар 2014 г.
16:27 | 22 мар 2014 г.
15:59 | 22 мар 2014 г.
15:50 | 22 мар 2014 г.
15:41 | 22 мар 2014 г.
15:40 | 22 мар 2014 г.
15:33 | 22 мар 2014 г.
15:29 | 22 мар 2014 г.
Напиши коментар