Капитанът на Барселона Шави официално заяви, че ще напусне каталунците след края на този сезон. 35-годишният футболен магьосник изкара цели 24 години на стадион "Ноу Камп", започвайки от прочутата академия на клуба Ла Масия.
Полузащитникът ще продължи своята кариера в катарския Ал Сад, след като преди известно време посети новия си отбор заедно със своята съпруга. Испанецът записа над 750 мача за първия отбор на Барса, ставайки №1 по изиграни мачове с фланелката на каталунския колос.
"Обявявам своето напускане, което ще стане факт в края на сезона. Решението ми е окончателно и изключително трудно. Главата ми казва това, въпреки че сърцето ми се съпротивлява. Клубът ми предложи нов договор, за който не споделих дори на майка си, но аз вече реших", обяви Шави на пресконференция.
"Щях да напусна още миналото лято, но съм щастлив, че останах тук за още един сезон. Чувствах се полезен, макар да е странно да не съм сред титулярите през цялото време. Нямаше как да имам по-добра кариера от тази. Искам да благодаря за невероятното отношение на феновете към мен. Надявам се един ден да се завърна в Барселона."
"Този отбор на Барса има великолепна възможност да завърши сезона с требъл, ние можем да пренапишем историята. Няма по-добър начин да напуснеш, този сценарий беше направен за мен. Барса ще е страхотен отбор и без мен. Убеден съм в това."
"Мисля, че футболист от школата на отбора има по-голяма вероятност да успее в Барселона. Ще ми бъде трудно да не нося фланелката на Барса. Остават ми още три мача, които да изиграя. Какво не съм постигнал все още? Да вкарам хеттрик, или да отбележа със задна ножица. но имам още време да го сторя."
"Смятам, че вече е дошло времето да си тръгна от стадион "Ноу Камп". Ще продължа да играя футбол в Ал Сад, това е много вълнуващ проект. Ще подпиша за две години, с опция за още една. Там ще мога да се развивам също така като треньор и спортен директор", добави Шави, който беше използван предимно както резерва от Луис Енрике през този сезон.
<blockquote class="twitter-tweet" lang="en"><p lang="en" dir="ltr">"It's going to be tough for me not wearing the Barça shirt. I have three games left," says Xavi <a href="https://twitter.com/hashtag/FCBlive?src=hash">#FCBlive</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/6raciesXavi?src=hash">#6raciesXavi</a> <a href="http://t.co/TaAXbzzdlq">pic.twitter.com/TaAXbzzdlq</a></p>— FC Barcelona (@FCBarcelona) <a href="https://twitter.com/FCBarcelona/status/601353120246018048">May 21, 2015</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>







Трамвай блъсна момиче в центъра на София
Възрастни хора са връзвани до кръв, гладни и жадни в хосписи (ВИДЕО)
11 хил. българи гласуваха: Задава се финансова криза у нас
Тръмп със странно твърдение: Никой не знае какво са магнитите ВИДЕО
Падналият в Грузия турски военен самолет се е разпаднал във въздуха?
Шофьор, срещнал летящите коли на НСО: Помислих си, че това е краят
Разследващата Сарафов няма да е прокурор от 7 декември
Renault Captur получи нов двигател
Шофьор с 4,23 промила алкохол бе хванат в Ботевградско
България има бензин за 6 месеца, дизел за 4 месеца
Как сами да проверите налягането на горивото, без да навредите на двигателя?
Победителят от двубоя Пулев – Гасиев ще се изправи срещу Моузес Итаума
Дейвид Бенавидес: Битката с Канело все още е възможна – този път в полутежка категория
Байсангур Сусуркаев: „Искам да се реванширам и да оставя наследство в UFC“
Треньорът на Трейси Кортес: Това ще бъде война
Мозъкът и сърцето ни са по-тясно свързани, отколкото предполагаме
Стартира БАМО Академия за продължаващо обучение на медицински специалисти, лекари-специализанти и студенти по медицина
Умората и нейните лица – хомеопатичните решения
Екстракт от растение дава сериозни надежди в лечението на диабет
Коментари
Напиши коментар12:02 | 22 май 2015 г.
21:54 | 21 май 2015 г.
20:46 | 21 май 2015 г.
18:52 | 21 май 2015 г.
18:32 | 21 май 2015 г.
17:27 | 21 май 2015 г.
17:17 | 21 май 2015 г.
17:15 | 21 май 2015 г.
17:14 | 21 май 2015 г.
17:03 | 21 май 2015 г.
Напиши коментар