Най-легендарният български футболист Христо Стоичков неведнъж е наричал "Камп Ноу" свой „футболен дом".
Камата с удоволствие отговори на няколко приятелски въпроса свързани с кариерати му. Агенция "Стандарт нюз" пуска цялото интервю дадено за Kamenitza Фен Купа 2015.
Господин Стоичков как се почувствахте, когато за първи път стъпихте на Камп Ноу?
- Бях като дете в сладкарница. На „Камп Ноу" всичко е внушително и те кара да се чувстваш малък. Но въпреки това, когато отидохме с ЦСКА за полуфинала на КНК през 89-а година, не се уплашихме. Напротив, когато стъпих на терена видях, че всички от отбора искат да направят голям мач, да се докажем. А че съм бил спокоен, го доказва първият от двата гола, които вкарах в този мач. Субисарета беше излязъл пред наказателното поле. Къде е тръгнал? Само „копнах" топката и го прехвърлих – страхотен гол, много си го обичам. Но... „Барса" бе прекалено голям клуб за нас и загубихме с 2:4.
От всички ви попадения за състава на „Барселона" , кое оценявате като най-значимото?
Не обичам сравненията. Как да кажа дали голът в дебюта ми срещу „Еспаньол" в дербито на Каталуня, или шампионските попадения срещу „Атлетик" (Билбао), когато изместихме „Реал" от върха. Тогава дори вкарах два гола с глава, а не с левачката. Вкарвал съм и срещу „Реал", и „Манчестър Юнайтед", и „Ювентус" и ... срещу кой ли не. Трудно е да определя един точно. Все едно да ме питат кое от децата си обичам повече.
Най-важният домакински мач, който сте изиграли с „дрийм тима" на „Барселона"?
Още един въпрос, който не може да има еднозначен отговор. Мачът с „Атлетик" (Билбао) може да бъде наречен такъв. Ще припомня един „български" полуфинал в Шампионска лига. През 94-а година на „Камп Ноу" гостува „Порто" с Емил Костадинов. Победихме с 3:0, аз вкарах два гола и отидохме на финал.
Футболните фенове в България ви обичат, а тази година 10 от тях ще сбъднат мечтата си и ще те придружат зад кулисите на „Камп Ноу". Какво ги очаква?
На първо място ще им покажа на живо какво се вижда зад мотото на „Барселона" , какво е зад това прословуто „Повече от клуб". Стадионът, музеят и моят кът там, базата – най-добрите на „Фен Купата" ще разберат къде са се „родили" Шави, Иниеста, Меси, Педро, Бускетс, Фабрегас... Да не ги изброявам всички.







Шофьорът, убил французин в катастрофа в София: Пишех съобщение на жена си
Румен Петков в Москва: Руският газ поема към Изток, Европа губи енергийна сигурност
От кръгова отбрана до 360-градусова киберсигурност – уроци за оцеляване в дигиталната епоха
РИА атакува класациите с новия сингъл "Отначало" ВИДЕО
Меркурий стана ретрограден, ето какво ни очаква
Регионалният министър вярва, че бюджетът ще бъде приет в срок
Как да свалите акумулатора, без да загубите важни найстройки?
Вижте всички коли от шоуто SEMA 2025
Нови накладки? Само с разрешение от Hyundai
Опасни ли за магнитните полета в електромобила?
Оскар Де Ла Оя: Искам Жервонта Дейвис да се върне към истинските битки
Зандер Заяс и Абас Барау ще се бият за обединение на титлите WBO и WBA
Борци от 14 държави взеха участие в юбилейния турнир PWL-10 в Москва
Джак Дела Мадалена и Ислам Махачев застанаха лице в лице преди UFC 322 (Видео)
Д-р Ангел Радев: Бъдещето на медицината е в интелигентната персонализирана грижа и превенция
Храненето при болестта на Бехтерев
Националната кардиологична болница стартира безплатни прегледи на онкопациенти
Криоглобулинемичен васкулит – съдово възпаление, свързано с хепатит C
Коментари
Напиши коментар14:45 | 22 авг 2015 г.
18:43 | 21 авг 2015 г.
16:19 | 21 авг 2015 г.
16:01 | 21 авг 2015 г.
14:51 | 21 авг 2015 г.
14:48 | 21 авг 2015 г.
14:38 | 21 авг 2015 г.
13:34 | 21 авг 2015 г.
Напиши коментар