Манчестър Сити си върна за разгромната загуба от Барселона с 0:4 преди две седмици и след 3:1 на „Етихад“ прекрати серията си от 5 поредни поражения от Барса. Тимът на Пеп Гуардиола обаче трябваше да се потруди доста за трите точки, след като Лео Меси бе дал ранен аванс на Барса, а през първото полувреме Неймар и Суарес пропуснаха да увеличат. Илкай Гюндоган обаче наниза два гола, а между тях Кевин Де Бройне бе направил 2:1 от свободен удар.

Победата бе изключително ценна за Сити, тъй като с нея тимът събра 7 точки и е на второ място в Група С, на две зад лидера Барселона. Борусия Мьонхенгладбах има 4, след като завърши 1:1 със Селтик у дома, докато шотландците са последни с 2 точки.

След равностойно начало в 11-та минута домакините имаха претенции към рефера Виктор Касай за неотсъдена дузпа. Юмтити посегна към краката на Стърлинг, който падна като покосен, но съдията не посочи бялата точка, а даде жълт картон на англичанина за симулация. Повторенията доказаха, че ситуацията е много спорна.

Това обаче нямаше значение, защото в 21-та минута Лионел Меси отново попари „гражданите“. Каталунците направиха убийствена контраатака, подхваната от Лео, който подаде на Неймар. Бразилецът напредна и изчака включването на Меси, който с лекота пое и останал сам срещу Кабайеро нямаше проблеми да го преодолее – 1:0 за Барселона. Неймар пък даде 6-та си асистенция този сезон в турнира и води по този показател. Голът на Меси бе 7-ми за него в трите му мача в Шампионската лига и 6-ти срещу Манчестър Сити.

В следващите минути Неймар, Суарес и Андре Гомес имаха прекрасни ситуации да вкарат втори гол. В место това в 39-та минута Сити изравни след грешка в защитата на гостите. Сержи Роберто сбърка един пас и подаде на Агуеро, който пък изведе Стърлинг. Крилото без забавяне продължи към далечната греда към Илкай Гюндоган, който отблизо нямаше проблеми да направи 1:1. Това беше трети гол за германския национал в последните три мача. За последно Гюндоган се бе разписвал в Шампионската лига във финала на турнира срещу Байерн Мюнхен през 2013 година.

Второто полувреме започна много добре за Сити, след като Стърлинг и Агуеро направиха ранни пропуски. В 51-та минута обаче Кевин Де Бройне ги покри с втори гол за „гражданите“. Белгийският национал вкара за 2:1 от свободен удар, след като би във вратарския ъгъл, но Тер Стеген не се намеси добре. Барса допуска гол от свободен удар в турнира за първи път от 2009 година, когато Жуниньо Пернамбукано вкара на каталунците.

Последваха страхотни пропуски на Агуеро и Де Бройне. Андре Гомес пък имаше нещастието да улучи горната греда след пас на Луис Суарес. Португалецът бе останал сам срещу Кабайеро и стреля с левия крак, но не и в очертанията на вратата.

Всичко за каталунците приключи в 74-та минута. Поредната страхотна атака на Сити завърши с нов кинжален удар на Илкай Гюндоган. Халфът остана непокрит на границата на вратарското поле и този път с десния крак опъна мрежата – 3:1 за Манчестър Сити. Повторенията показаха, че може би Агуеро чукна топката с ръка към Гюндоган.

Манчестър Сити – Барселона 3:1

0:1 Лионел Меси 21‘

1:1 Илкай Гюндоган 39‘

2:1 Кевин де Бройне 51‘

3:1 Илкай Гюндоган 74‘

Манчестър Сити: Кабайеро, Сабалета, Отаменди, Стоунс, Коларов, Фернандиньо (60 – Фернандо), Гюндоган, Де Бройне (89 – Нолито), Стърлинг (71 – Навас), Силва, Агуеро

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Масчерано, Юмтити, Дин, Ракитич (61 – Туран), Бускетс, Гомес (77 – Рафиня), Меси, Неймар, Суарес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hOWM6lGwlzg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>