Алавес определено е кошмарът на Алеиш Видал през този сезон. Десният бек на Барселона беше определен от треньора си Луис Енрике за изкупителната жертва след сензационното поражение от този противник с 1:2 насред стадион "Ноу Камп" през есента.

Изминаха цели 41 дни, преди Лучо да върне бързака в групата на тима. Алеиш не беше играл нито една минута от третата до 18-ата седмица в Ла Лига, преди да се завърне с гръм и трясък срещу Лас Палмас.

След Нова година Видал игра в четири от петте шампионатни срещи и вече има на сметката си два гола и пет асистенции. Той подаде и днес при победата с 6:0 над Алавес, помагайки на Луис Суарес да открие резултата.

Пет минути преди края на двубоя обаче Видал получи зверска контузия в глезена и трябваше да напусне принудително. Все още не е ясно колко сериозна е травмата, но при почти сигурното разкъсване на връзки бранителят на "блаугранас" навярно ще е аут до края на сезона. И пак след мач с Алавес...