Нападателят на Барселона Хосе Арнаис запази своя 100%-актив по отношение на вкараните голове за клуба, след като се разписа при снощното равенство 1:1 със Селта за Купата на Испания.

Стрелецът, който се подвизава основно във втория отбор на каталунския колос, откри резултата още в 15-ата минута при първото си положение на стадион "Балаидос".

Арнаис се разписа по веднъж и в предходните два мача за Купата на Испания с Мурсия, започвайки като титуляр в гостуването и влизайки като резерва на стадион "Ноу Камп".

Впечатляващото обаче е, че Арнаис стана първият футболист в историята на Барселона, който отбелязва първите си три гола за клуба след само три отправени изстрела към вратите на съперниците.

Точно такъв беше случаят и снощи, когато стрелецът получи само една реална голова възможност и я оползотвори. Арнаис все пак развали уникалната си статистика през втората част снощи, когато пропусна да отбележи с глава.

За Барса Б нападателят има шест гола и четири асистенции в изиграните от него 19 двубоя.