Барселона и звездата на тима Лионел Меси заковаха Челси с класическото 3:0 снощи, класирайки се убедително на четвъртфиналите.

Аржентинецът имаше повод да празнува, защото първият от двата му гола се оказа най-бързият в кариерата, реализиран след само 128 секунди игра. Второто попадение на Бълхата пък се оказа неговото стотно в Шампионската лига.

Той може да се похвали с още една любопитна статистика, защото в последните си 18 мача срещу английски съперници в ШЛ е вкарал цели 19 гола. Куриозното е, че в първите си 10 мача срещу клубове от Висшата лига техничарят не се беше разписал нито веднъж.

В същото време Барселона постави рекорд от 11 поредни участия на четвъртфинал в Шампионската лига. Това е клубът, постигнал най-много победи (23) срещу английски противници в турнира на богатите.