Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос обвини Лионел Меси и играчите на Барселона в оказване на натиск върху съдията Алехандро Ернандес по време на дербито срещу Реал Мадрид, което завърши наравно 2:2.

Припомняме, че в края на полувремето реферът подмина червен картон на Гарет Бейл. В 52-ата минута съдията не отсъди очевидно нарушение на Луис Суарес, уругваецът спечели огромно предимство, а секунди по-късно Лионел Меси отбеляза за "блаугранас". В 76-ата минута Ернандес подмина дузпа за "белите" за нарушение на Жорди Алба срещу Марсело.

"Меси оказа натиск върху съдията в тунела. Не знам дали там има камери. Също така има въпрос, дали това повлия на решенията на рефера през второто полувреме.

Все пак трябва да имате уважение, тъй като докато той свиреше в тяхна полза, всичко си бе нормално", каза Рамос.