Крайният бранител на Барселона Жорди Алба проговори за решението на националния селекционер Луис Енрике да го остави извън състава на Испания.
Отношенията между двамата се развалиха по време на третия сезон на Лучо начело на каталунците, когато бекът често оставаше на резервната скамейка заради опитите на специалиста да играе с трима централни защитници и наситена халфова линия.
"Разбира се, че бих искал да бъда в националния отбор, но това зависи от селекционера. Аз трябва да уважавам решението му", коментира Алба, който записа две асистенции и после вкара последния гол при вчерашната победа на Барса с 8:2 над новака Уеска.
"Не очаквах да бъда изваден от състава, но и не очаквах да играя на европейското през 2012 година, когато бях във Валенсия. Не зависи от мен дали ще ме викат или не. Нямам проблеми с никого на професионално ниво."
"Това е решение на Луис Енрике, но аз нямам представа защо не съм получил повиквателна. Уважавам решението му. Ще видим какво ще се случи занапред", добави бекът, който отрече, че е празнувал гола си вчера с ръце на очите именно заради Енрике.








Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Вучич на митинг в Белград: Това са последните ми дни и седмици като президент
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар