Барселона удари с 4:0 Майорка на стадион "Сон Мош" и дръпна с цели пет точки на Реал Мадрид в битката за титлата в Испания. "Белите" обаче имат мач по-малко, утре Реал приема Ейбар.

Головете за "каталунците" забиха Артуро Видал, Мартин Брейтуейт в 37-ата минута, Жорди Алба (79) и Лео Меси в добавеното време на срещата.

С този успех Барса събра 61 точки и направи важна крачка към поредната си титла.  Майорка има само 25 пункта и се намира в зоната на изпадащите отбори.

Трябва да се отбележи, че това бе 11 победа за гостите от последните им 12 визити на стадиона на Майорка.

Брейтуейт пък замести достойно Луис Суарес, който доскоро лекуваше контузия, но след почивката се появи в игра на мястото на Антоан Гризман.