Медии, шефове и фенове в Барселона се скъсаха да хвалят неочаквания герой Тринкао, който донесе победата на "блаугранас" с 3:2 над Бетис с късен гол.

Каталунците стартираха без титулярите Меси, Де Йонг и Педри, а контузията на Роналд Араухо отслаби защитата. Меси и Тринкао влязоха през второто полувреме като резерви, а само две минути по-късно звездата на Барса изравни.

Мчаът вървеше към равенство, когато Тринкао се превърна в неочакван герой за Барса. Младокът отне топката от Руис и реши всичко с красив удар за 3:2. Това е първи гол за 21-годишния Тринкао с екипа на Барса. Той бе привлечен от Брага.

"Това момче работи много, заслужи си гола", похвали го директорът Гийермо Амор, съотборник на Христо Стоичков на "Ноу Камп" от 90-те години на миналия век.

"В миналите мачове Тринкао пропусна положения, но сега имаше решителен принос. Това е много важно за нас и за него", добави треньорът Куман