Барселона обърна Валенсия и спечели с 3:2 гостуването си от 34-ия кръг на испанската Ла Лига. Така "блаугранас" събраха 74 точки, колкото втория Реал Мадрид. Лидер със 76 пункта е Атлетико Мадрид (който гостува на "Ноу Камп" в събота), а Валенсия е едва 14-и с 36 точки.

Момчетата на Роналд Куман направиха два големи пропуска в началото на двубоя на стадион "Местая". Първо Педри не уцели добре топката от петнайсетина метра, а след това бившият страж на каталунците Яспер Силесен направи инстинктивно спасяване срещу Роналд Араухо.

Постепенно "прилепите" се отпуснаха и създадоха две прилични акции, при едно от които Марк-Андре тер Стеген също демонстрира присъствие. Беше преминела половин час игра, когато Лео Меси стреля над стената от пряк свободен удар, но топката прелетя и над напречната греда.

Валенсия поведе пет минути след почивката чрез Габриел Паулиста, вкарал с глава при изпълнение на корнер. Системата за видеоповторение VAR провери за нарушение срещу тер Стеген, но попадението беше зачетено.

Малко след това обаче Тони Лато направи дузпа, след като игра с ръка в наказателното поле на Валенсия. Силесен спаси изпълнената от Лео Меси дузпа, както и добавката на Френки де Йонг, но после аржентинецът се поправи от втория си опит и изравни.

В средата на второто полувреме Барса осъществи пълен обрат чрез Антоан Гризман, направил добавка след поредното спасяване на Силесен срещу де Йонг. Само шест минути след това Меси препарира "прилепите" с ново попадение, този път от пряк свободен удар.

В 83-ата минута Карлос Солер върна домакините в мача след грешка на Мориба и страхотен снаряд от дистанция, но за нещо повече "прилепите" нямаха сили и въображение.

Валенсия - Барселона 2:3

1:0 Габриел Паулиста - 50'
1:1 Лионел Меси - 57'
1:2 Антоан Гризман - 63'
1:3 Лионел Меси - 69'
2:3 Карлос Солер - 83'