Барселона отново стана за резил този сезон, след като изпусна аванс от 3:0 като гост срещу най-слабия домакин Селта в среща от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Галисийци играха смело на своя стадион "Балаидос" след почивката и измъкнаха равенство 3:3 дълбоко в добавеното време.

Каталунците изиграха може би най-силното си полувреме този сезон, в което показаха желание за игра и впечатляваща ефективност. Ансу Фати откри резултата рано-рано, Серхио Бускетс удвои с шут извън пеналта, а в 34-ата минута Мемфис Депай направи аванса на своите класически.

Нещо се случи на почивката, защото през второто полувреме Барса изобщо не приличаше на себе си. Яго Аспас по традиция се разписа срещу един от любимите си противници, а в 73-ата минута Нолито наказа бившия си отбор, като преди това негов гол беше отменен. В 96-ата минута Аспас вкара втория си гол днес.

Така Барселона е девети със 17 пункта, на цели осем от лидера Реал Сосиедад. Селта е 14-и в таблицата с 12 точки.

Старият познайник на каталунците Яго Аспас можеше да вгорчи живота им отново и имаше нужда само от 99 секунди, за да си създаде опасно положение. Опитният техничар се измъкна отдясно и стреля силно, но покрай десния страничен стълб.

В петата минута Барселона поведе при първата си сериозна атака. Ансу Фати спринтира по лявото крило, навлезе в наказателното поле и финтира защитник, след което нанесе безпощаден диагонален изстрел към горния десен ъгъл.

"Блаугранас" демонстрираха голямо настроение в играта си, макар и да не можеха да създадат нова опасност пред вратата на съперника. Затова и в 18-ата минута заложиха на стрелба извън наказателното поле, а необичайният реализатор Серхио Бускетс вкара в долния десен ъгъл с плътен шут пред дъгата.

Фати беше неточен отляво, но в 34-ата минута ефективността на Барса днес беше затвърдена, защото авансът стана класически след общо 4 точни изстрела. Жорди Алба центрира отляво и критикуваният напоследък Мемфис Депай засече безпощадно с глава на границата на малкия пеналт.

Барса имаше още една страхотна атака до почивката, в основата на която стоеше пробивът на Френки де Йонг. Нидерландецът нахлу в наказателното поле и върна за набралия скорост Фати, но шутът на младока този път не се получи.

Селта рязко вдигна оборотите при подновяването на играта и успя набързо да върне интригата в 52-ата минута чрез опитния Яго Аспас, който пак наказа каталунците.

Началният устрем на галисийци секна и чак в 68-ата минута те отново вкараха напрежение в мача. Голът на Нолито обаче веднага беше правилно отменен, тъй като реферът Ернандес Ернандес забеляза играта му с ръка при поемането на топката.

В същото време Барселона изобщо не приличаше на отбора от първото полувреме и играеше като формация, бореща се за оцеляване. Защитата изглеждаше объркана и немощна, а атаката - безкрайно безидейна.

Само пет минути след отменения си гол Нолито не прости на бившия си клуб и вкара ефектно с глава след центриране на Черви отдясно. Куриозното е, че Барса още нямаше отправен удар след почивката, а домакините вече излязоха с едни гърди напред по отношение на стрелбите към двете врати.

Първият шут на Барса през второто полувреме падна в 77-ата минута, но Рики Пуч не беше настроил мерника си. Последва и точен удар на Пуч, но той се оказа нещо като подаване към вратаря Дитуро. В 86-ата минута Френки де Йонг можеше да реши мача, но нацели гредата.

Всички фенове на Байрса потрепериха в последната минута на редовното време, когато спящата отбрана на гостите допусна Нестор Араухо да отправи страхотен снаряд, но топката мина покрай лявата сглобка.

В 96-ата минута резилът за Барса стана факт, защото Яго Аспас заби втория си гол в двубоя. Селата натискаше до последно и капитанът на тима реализира с левачката от движение, намирайки долния десен ъгъл.

Селта - Барселона 3:3

0:1 Ансу Фати - 5'
0:2 Серхио Бускетс - 18'
0:3 Мемфис Депай - 34'
1:3 Яго Аспас - 52'
2:3 Нолито - 73'
3:3 Яго Аспас - 96'