Барселона удари с 2:0 Ню Йорк Ред Булс в последния си мач от лятното американско турне. В предишните си контроли хората на Шави Ернандес биха Реал Мадрид с 1:0, а след това извъртяха 2:2 срещу Ювентус.

Каталунците доминираха в мача и пропуснаха шансове да спечелят доста по-изразително. Попаденията за Барса забиха Усман Дембеле и Мемфис Депай. Даниел Еделман от състава на американския тим пък получи червен картон в 82-ата минута и домакините завършиха мача в намален състав.

Барса пропусна няколко изгодни положения пред вратата на съперника през първото полувреве. С пропуски се отчетоха Усман Дембеле и Роберт Левандовски на два пъти.

Все пак натискът на „блаугранас“ даде резултат в 39-ата минута, когато Дембеле вкара за 1:0. Французинът получи отличен пас и с десния крак прати топката в мрежата -1:0.

След паузата Барса очаквано продължи да владее инициативата. В 58-ата минута Левандовски изстреля истински снаряд , но резервният вратар на американците Райън Меара спаси.

В 82-ата минута Даниел Еделман получи червен картон за фаул срещу Пабло Торе и домакините останаха в намален състав. Точка на спора сложи резервата Мемфис Депай  в 87-ата минута, фиксирайки крайното 2:0. Нидерландският нападател замени Левандовски в 70-ата минута на мача.