Барселона най-вероятно ще бъда изваден от участие в Шампионска лига през следващия сезон, твърди El Confidencial. Причината за това е скандала "Негреира", в който каталунците бяха уличени за плащания към бивш шеф на съдиите.
В УЕФА сериозно обмислят налагането на тази санкция, която ще бъде в съответствие с правилника и по-специално с частта, упоменати в чл. 50 от устава на организацията. Според него, даден клуб не трябва да се допуска за участие в евротурнирите, ако се докаже каквато и да била "дейност, насочена към уреждане или повлияване на резултата от всяка среща на национално или международно ниво". Лишаването от права за участие в такива случаи е за един сезон. От УЕФА вече са поискали от Испанската футболна федерация цялата документация по случая и започват разследване. Очаква се решението да бъде взето през юни.
От "Камп Ноу" не останаха безучастни и преминаха в атака. Според Marca, всички журналисти, които пишат неверни новини за скандала, ще бъдат дадени на съд. Клубът вече е завел пет дела, целящи да защитят имиджа, който пострада след появата на съдийския скандал. "Всеки, който се опита да опетни нашата репутация и имиджа на Барселона, ще бъде категорично отблъснат", предупреди президентът на испанския колос Жоан Лапорта.
Освен това каталунците призовават своите привърженици да сигнализират по имейл, ако знаят информация, свързана със защитата на честта на клуба. Имената на журналистите и имената на медиите все още не се съобщават в интерес на разследването.
Снимка: БГНЕС







Румъния спира и втория реактор в АЕЦ "Черна вода" заради нивото на Дунав
Части от София остават без топла вода за 17 дни
Млад българин е убит в Италия, разследват конфликт заради жена
Катастрофа със загинал затвори пътя Разград - Ушинци
Париж затяга правилата за е-тротинетки: глоба от 135 евро без каска
Германски генерал: Русия вече изпитва НАТО за бъдещ конфликт
Meal Prep: Най-ефективният подход за здравословно меню
Как да прекратим токсичната връзка
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Граничното личностово разстройство повишава риска от сърдечни и метаболитни проблеми
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Коментари
Напиши коментар20:41 | 22 мар 2023 г.
20:40 | 22 мар 2023 г.
20:17 | 22 мар 2023 г.
20:03 | 22 мар 2023 г.
19:39 | 22 мар 2023 г.
19:37 | 22 мар 2023 г.
19:33 | 22 мар 2023 г.
19:22 | 22 мар 2023 г.
18:56 | 22 мар 2023 г.
18:55 | 22 мар 2023 г.
Напиши коментар