Подигравките на футболните фенове и критиките в социалните мрежи са признак, че нещата не вървят добре за Барселона, коментира АП. Слабото представяне и лошите резултати напоследък вкараха отбора в криза и старши треньорът Шави Хернандес трябва бързо да промени нещо, за да може каталунците да имат успех през сезона.
Наставникът не пощади никого на пресконференцията след снощната измъчена победа с 3:2 срещу Алмерия на "Камп Ноу". Феновете се подиграват на Барса заради трудностите срещу единствения тим без спечелен мач в испанската Ла Лига.
"Ако не се възползваме от шансовете си, трябва поне да сме агресивни и да покажем дух. Няма да стигнем доникъде без да бягаме като животни и няма да спечелим нищо, ако не даваме всичко от себе си. Трябва да се събудим, не е заради футбола, а заради духа", каза Шави.
Бившият халф на каталунците заяви, че играчите трябва да се стегнат и да не живеят с миналите успехи. Той напомни на всички, че този състав няма нищо общо с талантливите му съотборници от 2010-а, с които е спечелил всички възможни трофеи.
"Не сме отборът от 2010-а, нямаме същото качество, нямаме същата класа и същия индивидуален капацитет. Миналата година спечелихме два трофея, защото показахме дух и дадохме всичко от себе си. Отговорността е моя и исках това да се случи отново. През втората част срещу Алмерия показахме част от този дух и затова спечелихме. В това отношение сблъсъкът с тях беше ползотворен за нас. От първото полувреме можем да научим какво да не правим, а от второто - какво трябва да правим", добави още испанският специалист.
Миналата кампания Барселона завоюва титлата в първенството и суперкупата на Испания. През настоящата спечели групата си в Шампионска лига и се класира за осминафиналите за първи път в последните три издания. Ще играе и за Купата на краля от януари.
Триумфът над Алмерия прекъсна серията на "Блаугранас" от три поредни двубоя без победа, но тимът е все още на 4 точки от втория в класирането на шампионата Реал Мадрид и на 6 от лидера Жирона. Тази вечер Реал е гост на Алавес, а Жирона - на Бетис.
Последният мач за Барселона през годината е приятелска среща с мексиканския Америка в САЩ тази седмица, а първият им за 2024-а е гостуване на Лас Палмас за първенство на 4 януари./БТА
Снимка: БГНЕС







Половин София остава без топла вода до 13 септември заради планов ремонт
В "България сутрин" на 29 август от 9:30 часа: Кои са съвременните тенденции в естетичната дерматология?
НОИ: Пенсиите за септември ще се получават по нови правила
ЦИК за ремонта на машините: Ще струва около 10 млн. евро
Българите са стиснати: Не плащат за филмите и музиката, които консумират
Цветан Цветанов с предложение: Бойко Борисов да се кандидатира за президент
31 души са загинали при катастрофи от началото на август
Как камерата за боядисване на автомобили допринася за по-прецизна работа?
Bugatti остава с ДВГ – механиката се оказва по-важна от ускорението
Покупка на кола от фалирала марка – лудост или добра сделка
911 Challenge е новият базов модел за писта на Porsche
Дилън Данис се оттегли в последния момент, Майк Пери получи нов съперник
Умар Нурмагомедов: Усман е готов за Гейджи, Топурия и Царукян
Айк Мнацаканян остана на крачка от медала на турнира „Петлашински“ в Полша
Бивол и Калъм Смит се разбраха за задължителната защита
Оропуш вирус – нововъзникващ арбовирус в Южна Америка с нарастващи огнища
Как цигарите променят структурата и вида на кожата?
Болест на Фрайберг – асептична некроза на глава на метатарзална кост при подрастващи
Стимулирането на блуждаещия нерв превръща ученето в трайно
Коментари
Напиши коментар17:42 | 24 апр 2024 г.
22:35 | 22 дек 2023 г.
01:45 | 22 дек 2023 г.
19:46 | 21 дек 2023 г.
19:39 | 21 дек 2023 г.
Напиши коментар