Рафиня е знаел, че в отбора няма от какво да се притесняват в мача с Еспаньол и е било въпрос само на време момчето със "златния крак" Ламин Ямал да открие резултата през второто полувреме, предаде Ройтерс.
17-годишният Ямал взе топката от тъчлинията и направи пробив до ъгъла на наказателното поле, преди да изстреля страхотен удар между двама защитници в горния ъгъл на вратата.
"Нямахме много чисти положения, но сред нас има момче, което понякога измисля нещо със златния си крак и това ни позволява на бъдем спокойни в мача", каза бразилският национал.
"През януари някои хора твърдяха, че ще се борим за третото място. Ние обаче бяхме уверени у себе си. Това беше ключът. Ние вярваме в работа и в това, което можем", добави Рафиня.
Рафиня вкара 18 гола през сезона, включително и два срещу Реал Мадрид при победата с 4:3 миналия уикенд. Бразилецът е утроил головете си от миналия сезон, като е трети с девет асистенции във всички турнири, като има три по-малко от Ямал.
"Най-важното бе доверието на треньора. Знаех от началото на сезона, че той разчита на мен и е човек, който има контрол върху тима. Това те променя", каза още нападателят.
Снимка: БГНЕС







Найденов: Мавродиев няма полезен ход, проговори ли - уличава себе си
Джип излетя в насрещното и спря в разделителната ивица при катастрофа в София
Цветанов: Възможно е Атанасова да е била изведена по специален маршрут до самолета на Пеевски
Арестуваха областния председател на ДПС - Бургас
43 г. след първата им среща: Хедър е убедена, че Бог ги е събрал с Лоренцо Ламас
Британската полиция съобщи, че Ан Уидекъм е била убита при "целенасочена атака"
Защо L-образната кухня е сред най-предпочитаните решения за дома
BMW промени мотоциклетния си флагман
Honda Civic VIII на старо – за какво да внимавате
Suzuki се завръща с "евтина" малка кола за Европа
Първа китайска провинция забранява продажбите на коли с ДВГ
България спечели два медала на Бранденбург Къп (СНИМКИ)
Станка Златева разпореди важна проверка
Оливър Лангуа-Рос: Не съм доволен от резултата, но го приемам! (ВИДЕО)
Улрик Бокеме: Не проведох добра подготовка и лесно се изморих (ВИДЕО)
Скарлатина - ще я познаете по "ягодовия език"
Как се проявява дефицитът на витамини в тялото?
Могат ли жегите да влошат ерекцията?
Великобритания започва клинични изпитвания на ваксина срещу ебола
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар