Националният селекционер на Казахстан Станимир Стоилов отново говори за любимия си Левски и за ситуацията на стадион "Георги Аспарухов"..
„Искам да поздравя всички левскари със 104-годишнината, която бе отбелязана вчера. След това поздравявам клуба с класирането за Лига Европа, въпреки че все пак треперихме до края. Все пак задачата е изпълнена и Левски ще бъде в Европа, където аз лично възлагам сериозни надежди. Мисля, че клубът има достатъчно играчи като бройка“, коментира пред "Дарик" радио Станимир Стоилов.
„Мисля, че стилът, който показа Левски през годината по-лесно може да му донесе успехи в европейските клубни турнири, отколкото евентуално в дългия маратон в шампионата. Аз лично се надявам, че с игровия облик, който имаше Левски през годината, ще има добро представяне в Европа. В никакъв случай не мисля, че ще е много лесно, защото знам колко труден е този евро път. Особено, когато си съсипал коефициент от 38-39, а в момента е 3-4, дали има и толкова не мога да кажа в момента. Много по-трудно е, когато вървиш от позицията на непоставен. Аз мисля, че потенциал има. Дано отборът да се представи добре“, продължи селекционерът на Казахстан.
"На финала за Купата на България се срещнаха Давид и Голиат. Аз гледах мача. Левски имаше тотално превъзходство. Ако трябва да говорим във футболни аспекти, на терена имаше само един отбор. Като игрово поведение, начин на игра и стил, Левски бе по-добрият отбор. За съжаление не успя да реализира положенията, които имаше“, каза Мъри.
„На стадиона видях много деца и млади хора. Левски не заслужаваше да загуби този финал. Славия със себераздаване и с желание, с изпълнението на дузпите заслужи тяхната радост. Като игра Левски бе доста над нивото на Славия. Славия имаше късмет. Видно е, че при най-малкия късмет и най-малката частица позитивизъм от страна на отбора и клуба, веднага феновете са на стадиона. Вчера също разбрах, че е имало доста хора. Това показва, че клубът е обичан и продължават да се чакат светлите дни. Надявам се, че всичко ще бъде добро. Най-вече заради хората, които неистово подкрепят отбора. Не случайно изкупиха всички билети за финала и бяха там, подкрепяха. Да, преживяха поредния тъжен край, но левскарите пак ще са там и ще подкрепят Левски, където и да е. Левски е обичан и подкрепян от хората и за това Левски винаги ще съществува“, допълни бившият треньор на „сините“.
„Ако трябва да говорим като резултати, сезонът е нулев за Левски. Направи се огромна селекция от 21 човека. За мен това е селекция за два отбора. Надявам се от тези 21 човека да са уцелени 6-7 добри играчи и най-вече да имаме добър отбор. Повече не трябва да се допуска подобно разхищение. Да правим селекция от 21 човека, а колко от тях стават е отделен въпрос. Левски има футболисти и отбор, който може да се представи достойно в Лига Европа."
„Като страничен наблюдател системата на първенството е интересна. Не знам клубовете как е оценяват. Единствената несправедливост, която виждам е, че има отбори, които могат да имат нула точки и пак да бъдат членовете на Първа лига и през следващия сезон. Вижда ми се интересно и всеки е под напрежение. В тази система я няма т.нар. безсмислени мачове или са много малко. На 24 май имаше баражи, които са интересни. Системата е интересна. Който е силен, винаги ще печели. В Казахстан шампионатът имаше три различни формули. Те бяха сменяни по инициативата на федерацията или на клубовете, които го искат. Когато си силен, печелиш. Астана стана шампион. Не трябва да се замисляме изобщо. Клубовете трябва да се замислят върху собственото си развитие. Там е най-големият проблем. С изключение на един-два клуба, нашите отбори са управляват като със 170 години назад. Управлението на клубовете става като все едно морзова азбука“, каза още Станимир Стоилов.








Цветан Цветанов: Случаят "Баба Алино" е станал със съгласието на тогавашния премиер
Драма и победа: България пречупи Канада в Лигата на нациите
Трети ден в неизвестност: Полицията издирва 17-годишната Никол от София
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
България с впечатляваща победа над Канада в Лигата на нациите
Заслужавахме ли атомната бомба: Публикуват изгубените мемоари на оцелял от Хирошима
Не засаждайте тези растения в двора си
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар09:02 | 26 май 2018 г.
08:36 | 26 май 2018 г.
23:00 | 25 май 2018 г.
22:40 | 25 май 2018 г.
20:52 | 25 май 2018 г.
20:14 | 25 май 2018 г.
19:39 | 25 май 2018 г.
Напиши коментар