Левски продължава да е без победа под ръководството на новия си треньор Георги Дерменджиев. "Сините" завършиха 0:0 с руския УФА в контролна среща от подготвителния лагер в Кипър.

Така при бившия треньор на Лудогорец, 26-кратният шампион на България записа три загуби – 0:1 от китайския Хенан, 1:2 от полския Висла Плоцк и 1:2 от Урал (Русия), както и две равенства – 1:1 с латвийския Судува и сегашното с УФА.

Неофициален дебют за "сините" направи новото попълнение Мартин Райнов, който беше привлечен от Берое преди два дни. Той започна титуляр, а на почивката беше сменен от младока Илия Юруков. Интересното е, че столичани за втори път през този лагер премериха сили с УФА, след като двата отбора направиха 1:1 на 19 януари.

Тогава треньор още беше Славиша Стоянович. В днешната проверка участие за българския отбор взеха редица юноши и резерви, сред които Николай Кръстев, третият вратар Петър Иванов Деян Иванов, Томислав Папазов, Луи Нганиони, Антони Белмонт, Серджиу Буш, Богдан Вашчук и др.

Последната контрола на Левски е утре срещу сръбския Чукарички. В нея Дерменджиев ще търси първи успех начело на "сините" и се очаква участие в мача да вземе завърналият се на "Герена" Валери Божинов.

Иначе играта до почивката срещу УФА беше равностойна, като младокът Мартин Д. Петков пропусна най-доброто положение за "сините" след пробив и подаване на Станислав Костов.

След почивката руснаците владееха повече топка и пропуснаха 2-3 добри положения, а от Левски единствено Станислав Иванов се отчете с опасен удар, но вратарят са съперника спаси.

Гласените за титуляри през пролетта ще излязат утре срещу елитния сръбски Чукарички в последната си контрола на "сините" в Кипър.

Съставът на Левски: Николай Кръстев (65-Петър Иванов), Ивайло Найденов, Деян Иванов, Томислав Папазов, Луи Нганиони, Антони Белмонт, Мартин Райнов (46-Илия Юруков), Мартин Д. Петков, Жерсон Кабрал (46-Станислав Иванов), Богдан Вашчук (78-Мартин П. Петков), Станислав Костов (46-Сержиу Буш)