Левски удари с 2:0 Царско село на "Герена" и отново си върна второто място, където от известно време се беше настанил Локо Пловдив.

"Сините" вече имат 38 точки, докато "смърфовете" са с две по-малко. Лидер продължава да е Лудогорец с 45 точки. Головете за Левски забиха Найджъл Робърта и Станислав Иванов през първото полувреме.

Момчетата на Петър Хубчев изцяло доминираха и контролираха действията на терена, като не дадоха почти никакви шансове на гостите, които определено разочароваха.

Така Левски заслужено си взе победата и се върна на второто място.

Домакините имаха териториално превъзходство, но дълго време трудно достигаха до добри положения. В 27-ата минута "сините" все пак поведоха при първия си по-реален шанс.

Паулиньо намери Станислав Иванов в дясно в наказателното поле, младокът се освободи от Веселин Минев и шутира по диагонала. Стражът Джони Пласид докосна топката, но тя продължи хода си към вратата.

Мартин Кавдански успя да я достигне пред голлинията и опита да изчисти с шпагат, но от крака на Найджъл Робърта кълбото все пак влезе в мрежата.

Шест минути преди почивката домакините удвоиха аванса си. Хали Тиам изведе Дени Алар в чиста позиция в ляво и австриецът веднага пусна по тревата около точката на дузпата към непокрития Станислав Иванов, който от десетина метра засече в долния ляв ъгъл на вратата на Пласид.

След почивката домакините продължиха да контролират играта, но положенията отново не бяха много. В 84-ата минута Паулиньо получи топката в чиста позиция след пас на Робърта и рикошет в тялото на Алар, но бразилецът не успя да преодолее Пласид от 12-13 метра, а при добавката Хали Тиам стреля над целта.

Левски - Царско село - 2:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Найджъл Робърта 27, 2:0 Станислав Иванов 39

Левски: Миятович, Миланов, Рейш (48-Каргас), Ейолфсон, Горанов, Райнов, Тиам, Станислав Иванов, Паулиньо (87-Мартин Д. Петков), Робърта (89-Мазурек), Алар

Царско село: Пласид, Йордан Минев, Карбониери, Кавдански (46-Венцислав Христов), Веселин Минев, Даскалов, Антонио Георгиев, Юсеин (77-Бахамбула), Ната, Андерсон Кордейро (67-Карачанаков), Антуи